W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Bodzechów wspiera emerytów

Karta seniora

Od początku grudnia emeryci i renciści z terenu gminy Bodzechów mogą odbierać specjalne przeznaczone dla nich karty. Dzięki nim od 1 stycznia będą mogli korzystać z środków komunikacji publicznej za 1 zł.

Gmina Bodzechów kontynuuje wspieranie aktywności najstarszych mieszkańców gminy. Oprócz istniejącego już klubu Senior+ w Bodzechowie emeryci mogą korzystać z kolejnego przygotowanego dla nich rozwiązania.

-  Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wydawanie kart emeryta/rencisty gminy Bodzechów – mówi Robert Burda, kierownik referatu Obywatelsko – Gospodarczego Urzędu Giny Bodzechów. – Oficjalnie obowiązywać będą od początku przyszłego roku. Na początku służyć będą w środkach komunikacji publicznej. Po ich okazaniu emeryci i renciści będą mogli zakupić bilet w cenie 1 zł na kursy w obrębie powiatu ostrowieckiego.

Wniosek o wydanie karty można złożyć w czterech miejscach: w siedzibie UG Bodzechów ul. Reja 10, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Kilińskiego 49L, Gminnym Centrum Oświaty w Bodzechowie ul. Szkolna 7 i Referacie Gospodarki Komunalnej w Szewnie ul. Dolna 3. Należy mieć przy sobie do wglądu dowód osobisty oraz legitymację emeryta/rencisty. Karta jest bezpłatna.

- Oprócz licznych inwestycji w infrastrukturę myślimy również o sferze społecznej. Emeryci i renciści mają zawsze dużo wydatków związanych chociażby z zakupem lekarstw – mówi Wójt Gminy Bodzechów Jerzy Murzyn. –Dzięki naszej inicjatywie w ich kieszeniach zostanie więcej środków.  Liczymy na to, że to uaktywni mieszkańców, którzy zaczną korzystać z komunikacji, aby dotrzeć do sklepów, placówek kulturalnych itp.
Jak zapewniają urzędnicy to nie koniec funkcjonalności karty.

- W kolejnych miesiącach planujemy przyjęcie specjalnego Programu dla emerytów i rencistów, dzięki któremu będą mogli oni skorzystać z innych przywilejów – mówi kierownik Burda. - Jesteśmy na etapie rozmów i dogrywania szczegółów programu i liczę, że o ich efektach będziemy mogli już niedługo poinformować.

Materiały

wzor-karta-seniora
wzor-karta-seniora.pdf 1.83MB
Uchwała nr XLIX 31 2022
Uchwała​_nr​_XLIX​_31​_2022.pdf 0.27MB
{"register":{"columns":[]}}