W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień kota w świetlicy Środowiskowej w Goździelinie

Tydzień 15.02 do 19.02 upłynął nam pod znakiem” Międzynarodowego Dnia Kota”.

Przybliżyliśmy historię powstania kotów oraz zwróciliśmy uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka. Przypomnieliśmy sobie najbardziej popularną piosenkę o kocie „Wlazł kotek na płotek”. Opisywaliśmy kota, zastanawialiśmy się nad usposobieniem kotów. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytane było opowiadanie  E. Lechowicz „Skąd się wzięły koty?”. Odbył się konkurs „Z jakiej bajki pochodzą te koty?”, „Kto szybciej wypije mleko?”.

Przez cały tydzień doskonale bawiliśmy się przy „kocich zabawach” (zwijanie kłębka wełny, wykonywanie kotów z różnych materiałów, rozwiązywanie i układanie zagadek i wierszyków o kotach). Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat kotów- czym ich karmić, jak o nie dbać.