W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP w Szewnie

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP w Szewnie

9 luty został ogłoszony Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym dniu na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej rozmawiano na temat zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, do kogo zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa.

Szczególną uwagę zwrócono na zasady netykiety oraz problem przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych. W przekazywaniu informacji pomocne były filmy edukacyjne „Sieciaki-Misja bezpieczny Internet!”, „Nie daj się-siecio-zagrożenia”, które w przystępny dla najmłodszych uczniów sposób ujmują tak ważne dzisiaj informacje. Najmłodsi uczą się przez ruch i doświadczenia, dlatego i tutaj nie mogło zabraknąć elementu autentyczności. Przeprowadzono symulację sytuacji, podczas której ktoś próbuje zdobyć dane, adres czy inne prywatne informacje. Klasy 4-8 mogły wykazać się swoją wiedzą na temat zasad bezpiecznego poruszania się w sieci uczestnicząc w konkursie na prezentacje i plakat. Prace można nadsyłać do 15 marca. W obecnej sytuacji, kiedy uczniowie codziennie i ze zwielokrotnioną siłą narażeni są na niebezpieczeństwa w sieci, ważne jest, aby informacje na ten temat spływały do nich przez różne kanały. W akcję zaangażowali się oczywiście nauczyciele informatyki oraz wychowawcy, którzy przeprowadzili pogadanki podpierając się profesjonalnymi materiałami filmowymi. Nieocenioną pomocą było także zaangażowanie świetlicy, której wychowawcy wskazywali nie tylko zagrożenia płynące z sieci, ale i mnóstwo zalet, które warto wykorzystać. Po obejrzeniu filmików z serii „Owce w sieci” oraz poznaniu zasad netykiety, uczniowie wykonali plakat pt ."Jak bezpiecznie korzystać z Internetu". Uczestnicy zajęć i warsztatów uświadomili sobie, że każdy z użytkowników Internetu ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Zdjęcia (1)