W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Drogi Mieszkańcu jeszcze się nie spisałeś? Nie czekaj! Sprawdź kiedy i gdzie będziesz mógł skorzystać z pomocy!

Jak wypełnić formularz spisowy NSP?

HARMONOGRAM SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

                                           sierpień 2021

16 sierpnia - poniedziałek 12:00 – 18:00 świetlica wiejska w Mychowie

16 i 17 sierpnia poniedziałek i Wtorek 13:00 – 18:00 Szkoła Podstawowa w Szewnie ( wejście do byłego gimnazjum od strony Żabki)

17 sierpnia wtorek 9:00 – 18:00 Szkoła Podstawowa w Sarnówku

18 i 19 sierpnia środa-czwartek 12:00 – 18:00 Klub Seniora w Bodzechowie (OSP)

20 sierpnia piątek  13:00-18:00 świetlica wiejska w Szybach

22 sierpnia niedziela od godziny 15:00 w trakcie pikniku rodzinnego w Domu Ludowym w Mirkowicach

Przypominamy  jedna dorosła osoba z mieszkania może podać dane  za wszystkie osoby w nim mieszkające. Jedyne co to trzeba zabrać z sobą numery PESEL wszystkich domowników.

                                                                             Z A P R A S Z A M Y

                                                        

Przypominamy również, że podstawową, obowiązkową a przede wszystkim najwygodniejszą i najbezpieczniejszą metodą przeprowadzenia spisu jest samospis internetowy poprzez aplikację na stronie https://spis.gov.pl/. Wystarczy na to poświęcić tylko kilkanaście minut i to w dowolnym momencie. Jedyne co nam potrzebne to laptop oraz Internet a nawet wystarczy telefon z Internetem.

Apelujemy więc szczególnie do ludzi młodych, aby pomogli swoim rodzicom, dziadkom, jeżeli będą oni mieli trudności z dopełnieniem obowiązku spisowego jak najszybciej. Będziemy mogli wtedy pomóc wszystkim, którzy chcą się spisać a nie mają możliwości tego wykonać!

A o to krótka instrukcja jak to wykonać.

Wchodzimy na stronę https://spis.gov.pl i klikamy w PRZEJDŹ DO APLIKACJI SPISOWEJ, wybieramy metodę logowania klikając w PROFIL ZAUFANY (jeśli posiadamy) albo klikamy w PESEL. Następnie klikamy w ZDEFINIUJ HASŁO  i uzupełniamy pola: PESEL, Nazwisko rodowe swojej matki oraz ustalamy hasło i klikamy DALEJ. Od tego momentu zaczynamy już spis.

Samospisu może dokonać jedna dorosła osoba z mieszkania (która zaloguje się pierwsza) za wszystkie osoby w mieszkaniu lub osoby dorosłe spisują się samodzielnie.

Uwaga: Dzieci poniżej 18 roku życia powinny być spisane przez rodziców lub opiekunów. Dane dotyczące osób nieobecnych przekazują osoby pełnoletnie wspólnie z nimi zamieszkałe.

Oczywiście cały czas można spisywać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 a także w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy Bodzechów (ul. Mikołaja Reja 10, 27-400 Ostrowiec Św.), gdzie pracownicy Gminnego Biura Spisowego służą pomocą.

Dodatkowo cały czas prace spisowe wspierają rachmistrzowie. Przeprowadzają oni wywiady telefonicznie jak i bezpośrednio w terenie. Nie odmawiaj rozmowy z rachmistrzem. Skontaktuje się on z Tobą osobiście lub zadzwoni, a na wyświetlaczu telefonu pojawi się numer 22 828 88 88. Pamiętaj, że rachmistrz chce Ci pomóc w spisie! Jeśli jesteś w danej chwili zajęty i nie masz czasu, ustal inny możliwie szybki termin rozmowy. Jeśli chcesz się upewnić czy to prawdziwy rachmistrz zadzwoń do Koordynatora GBS w Bodzechowie na nr 690027057.

Uwaga!
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z nałożeniem kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną, a osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do jej przestrzegania.

 

                                                            Gminne Biuro Spisowe w Bodzechowie