W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

DOM LUDOWY W MIRKOWICACH TĘTNI ŻYCIEM

DOM LUDOWY W MIRKOWICACH TĘTNI ŻYCIEM

Od czasu modernizacji budynku po byłej zlewni mleka w Mirkowicach niszczejący do tej pory obiekt zyskał nowe życie.

Powstał Dom Ludowy, który pełni centrum integracji dla mieszkańców nie tylko Mirkowic, ale także okolicznych miejscowości – Podszkodzia, Broniszowic, Kosowic, Szwarszowic a nawet Szyb.

Placówką zarządza Koło Gospodyń Wiejskich ze Szwarszowic ( wyniku wygranego konkursu na prowadzenie tej placówki)   na czele z jego Przewodniczącą i jednocześnie radną Rady Gminy  Renatą Kiszką.

W bieżącym roku z zachowaniem oczywiście wszelkiej ostrożności odbyło się już wiele spotkań o różnej tematyce integrujących mieszkańców. Było m.in. wspólne sadzenie drzewek wokół placu za budynkiem, piknik sportowo-rekreacyjny  z okazji Dni : Matki, Dziecka i Ojca czy wycieczka wakacyjna do Krajna. Przed Paniami Z Koła Gospodyń Wiejskich i Panią Renata Kiszka jeszcze wiele pracy, żeby zrealizować ich wspaniałe  pomysły i inicjatywy, które Wójt Gminy Bodzechów chętnie wspiera.

 

Zdjęcia (21)