W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września! Pod koniec spisu infolinia, rachmistrzowie oraz system spisowy – będą bardzo obciążone i będą kolejki.

Drogi Mieszkańcu spisz się, jeśli nie chcesz zapłacić grzywny!

Już ponad 9 tys. mieszkańców gminy Bodzechów wzięło udział w Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jednak jeszcze niecałe 4 tys. mieszkańców nie spełniło swojego obowiązku spisowego.

Przypominamy, że podstawową, obowiązkową a przede wszystkim najwygodniejszą i najbezpieczniejszą metodą przeprowadzenia spisu jest samospis internetowy poprzez aplikację na stronie https://spis.gov.pl/. Wystarczy na to poświęcić tylko kilkanaście minut i to w dowolnym momencie. Jedyne co nam potrzebne to laptop oraz Internet a nawet wystarczy telefon z Internetem.

Apelujemy więc szczególnie do ludzi młodych, aby pomogli swoim rodzicom, dziadkom, jeżeli będą oni mieli trudności z dopełnieniem obowiązku spisowego jak najszybciej. Będziemy mogli wtedy pomóc wszystkim, którzy chcą się spisać a nie mają możliwości tego wykonać!

A o to krótka instrukcja jak to wykonać.

Wchodzimy na stronę https://spis.gov.pl i klikamy w PRZEJDŹ DO APLIKACJI SPISOWEJ, wybieramy metodę logowania klikając w PROFIL ZAUFANY (jeśli posiadamy) albo klikamy w PESEL. Następnie klikamy w ZDEFINIUJ HASŁO  i uzupełniamy pola: PESEL, Nazwisko rodowe swojej matki oraz ustalamy hasło i klikamy DALEJ. Od tego momentu zaczynamy już spis.

Samospisu może dokonać jedna dorosła osoba z mieszkania (która zaloguje się pierwsza) za wszystkie osoby w mieszkaniu lub osoby dorosłe spisują się samodzielnie.

Uwaga: Dzieci poniżej 18 roku życia powinny być spisane przez rodziców lub opiekunów. Dane dotyczące osób nieobecnych przekazują osoby pełnoletnie wspólnie z nimi zamieszkałe.

Oczywiście cały czas można spisywać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 a także w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy Bodzechów (ul. Mikołaja Reja 10, 27-400 Ostrowiec Św.), gdzie pracownicy Gminnego Biura Spisowego służą pomocą.

Dodatkowo cały czas prace spisowe wspierają rachmistrzowie. Przeprowadzają oni wywiady telefonicznie jak i bezpośrednio w terenie. Nie odmawiaj rozmowy z rachmistrzem. Skontaktuje się on z Tobą osobiście lub zadzwoni, a na wyświetlaczu telefonu pojawi się numer 22 828 88 88. Pamiętaj, że rachmistrz chce Ci pomóc w spisie! Jeśli jesteś w danej chwili zajęty i nie masz czasu, ustal inny możliwie szybki termin rozmowy. Jeśli chcesz się upewnić czy to prawdziwy rachmistrz zadzwoń do Koordynatora GBS w Bodzechowie na nr 690027057.

Uwaga!
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z nałożeniem kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną, a osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do jej przestrzegania.