W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

11 LISTOPADA Narodowe Święto Niepodległości w ZSP w Sarnówku

11 LISTOPADA Narodowe Święto Niepodległości w ZSP w Sarnówku

Święto 11 listopada od lat odgrywa kluczową rolę wśród naszych szkolnych  i narodowych celebracji. Dla upamiętnienia przekazania w 1918 roku przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu i wskrzeszenia Polski na mapie Europy, w naszej szkole panie Katarzyna Łabuszewska i Monika Łęgosz wraz z uczniami klasy 6 i 8 przygotowały uroczystą  akademię. Uczniowie dostojnie zaprezentowali montaż  słowno- muzyczny, który w niejednych oczach wywołał łzę.  Dla Polaków dzień 11 listopada jest dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Data ta, jest symbolem miłości  i wiary w zwycięstwo, jest nadzieją, że państwo polskie „ (…) nie zginie, kiedy My żyjemy (…)”. 
   W nawiązaniu do tych słów, nasza społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji  - „Szkoła do hymnu” i odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy  o symbolicznej godz. 11:11. 
   Ta podniosła chwila dała okazję, aby poczuć więzi narodowe i upamiętnić naszych przodków. 
 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}