W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z Inspiracją - wizyta tłumacza języka migowego i doradcy zawodowego

10.05.2024


Spotkanie z Inspiracją - wizyta tłumacza języka migowego i doradcy zawodowego

Dnia 10.05.2024 r., za sprawą pani Moniki Okuń, mieliśmy zaszczyt gościć dwie wyjątkowe osoby, które swoją postawą i zawodowym zaangażowaniem są inspiracją dla nas wszystkich. Mgr Anna Siliwoniuk i dr Krzysztof Kalinowski na co dzień pracują w Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami znajdującym się przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Odwiedzili nasze przedszkole, aby podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi i życiowymi.

Więcej niż słowa...

Pani Anna, tłumacz języka migowego, opowiedziała dzieciom o swojej roli, a także przybliżyła im świat osób niesłyszących, pokazując, jak ważna jest komunikacja bez słów. Uczniowie mieli okazję nauczyć się kilku podstawowych znaków i wyrażeń, co wywołało wiele uśmiechów i zainteresowanie nową formą komunikacji. Pasja pani Ani i umiejętność przekazywania wiedzy sprawiły, że wspólna nauka słów w języku migowym była dla przedszkolaków niezwykłą przyjemnością. 

Praca ponad przeszkodami...

Pan Krzysztof natomiast, zainspirował uczniów swoją determinacją w dążeniu do celów zawodowych pomimo barier fizycznych. Jako doradca zawodowy, podkreślił znaczenie znalezienia pracy, która sprawia radość i daje satysfakcję, niezależnie od wszelkich trudności. Opowiedział o swoim zawodzie i o tym, jak pomaga osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu ich ścieżki zawodowej. Jego historia pokazała, że z determinacją i odpowiednim wsparciem można osiągnąć sukces w każdej dziedzinie.

Empatia i wsparcie...

Spotkanie było świetną okazją do poznania ciekawych zawodów, ale również rozmowy o empatii, akceptacji i wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest budowanie społeczeństwa otwartego na różnorodność i gotowego do niesienia pomocy.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za cenne lekcje i otwarcie naszych umysłów na nowe perspektywy. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych i będzie inspiracją do działania.

 

 

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}