W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przedszkolaki odkrywają magię Teatru Kamishibai

08.05.2024

Przedszkolaki odkrywają magię Teatru Kamishibai

Dnia 08.05.2024r. grupa ciekawych świata przedszkolaków zebrała się w sali, aby po raz pierwszy doświadczyć magii teatru kamishibai.

Pani Monika Okuń przygotowała dla dzieci wyjątkową niespodziankę - drewnianą skrzynię pełną barwnych obrazów, która okazała się być miniaturową sceną teatralną.

Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się, jak pani Monika zmieniała papierowe "slajdy" opowiadania "Jak ślimak spotkał wiosnę". Z każdym obrazem, który pojawiał się na scenie, małe oczy rozszerzały się ze zdumienia, a uśmiechy rozjaśniały twarze. Teatr kamishibai stał się dla naszych przedszkolaków oknem do innego świata... pełnego przygód, magii i niezwykłych postaci.

Po zakończeniu opowieści, dzieci miały okazję samodzielnie tworzyć swoje historie. Z entuzjazmem dobierały obrazy i z radością dzieliły się swoimi pomysłami na przygody, które mogłyby się wydarzyć. Pani Monika zachęcała je do wyrażania emocji i budowania narracji, co sprawiało, że każda historia była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Zapoznanie z teatrem kamishibai było nie tylko formą zabawy, ale również cenną lekcją kreatywności, wyobraźni i ekspresji. Dzieci, zainspirowane japońską sztuką opowiadania historii, nauczyły się, jak ważne jest dzielenie się opowieściami i jak wielką radość może to sprawiać.

 

 

 

 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}