W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Świetlica

31.10.2023

1

Świetlica Szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 06:00 - 17:00

Świetlica szkolna to miejsce relaksu, integracji i zabawy, Większość z nas pamięta pewnie czasy, kiedy uczęszczało się do świetlicy. W miarę upływu czasu organizacja pracy tego miejsca uległa zmianie. Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie spędzają czas zarówno przed zajęciami i po ich zakończeniu.

Głównym celem pracy jest zapewnienie opieki dzieciom. Świetlica pełni różne funkcje, ale najważniejsze z nich to:
            • opiekuńczą, gdzie dziecko bezwarunkowo będzie czuło się akceptowane i bezpieczne,
            • wychowawczą, dzięki której wychowawcy świetlicy kształtują w młodym człowieku odpowiedzialność, samodzielność oraz chęć współpracy,
            • dydaktyczną, gdzie uczeń poszerza swoją wiedzę i możliwości poznawania świata. Jest miejscem, w którym prowadzone są zajęcia np. muzyczne, plastyczne, ruchowe, taneczne oraz wiele innych…

Często bywa tak, że czas pobytu dziecka w świetlicy jest różny. Czasem dziecko może przebywać w niej jedną czy też dwie godziny, a inne nawet do pięciu godzin dziennie. Taki pobyt niezależnie od ilości czasu jest bezpłatny. Dlatego ważne jest, aby urozmaicić dziecku ten czas. W świetlicy każde dziecko musi czuć się swobodnie, bawić się w zgodzie z innymi, odpoczywać, a także przestrzegać zasad, które w niej panują. Świetlica jest miejscem, w którym podejmowana jest pomoc w nauce, dbałość o zasady żywieniowe oraz kulturę osobistą. Wyposażenie takiego miejsca jak świetlica szkolna powinno być bogate w takie środki dydaktyczne jak gry planszowe, puzzle, książki, zabawki, klocki, bajki, kolorowanki, aby uczęszczające tam dzieci po prostu się nie nudziły. Gry i zabawy szczególnie te edukacyjne wspomagają proces kształcenia. 
Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dziecko powinno czuć się wyjątkowo, nabierać siły na kolejne zajęcia lub odpoczywać po nich. Ważne jest również podejście indywidualne do każdego ucznia, po to, aby zaspokajać wszystkie jego potrzeby. Świetlica powinna rozwijać w dziecku zasady odpowiedniego zachowania oraz rozbudzać chęć zdobywania nowej wiedzy.

Poniżej przedstawiamy fotorelację jak uczniowie naszej szkoły spędzają czas.

Materiały

Regulamin świetlicy
REGULAMIN​_SWIETLICY​_SZKOLNEJ​_2020.pdf 0.13MB
Karta zapisu do świetlicy 2023/2024 - link do pobrania
KARTA​_ZGLOSZENIA​_DO​_SWIETLICY​_2023.pdf 0.06MB

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}