W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty - powiatowy budżet obywatelski

Warsztaty - powiatowy budżet obywatelski
2023-12-04 17:00
 20:00

sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, ul. Drzymały 30 
 • KIEDY

  04 grudnia 2023 (poniedziałek)

  godz. 17:00 - 20:00

  DODAJ DO KALENDARZA
 • GDZIE

  sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Pruszkowie

  ul. Drzymały 30

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu pruszkowskiego do uczestnictwa w warsztatach, w trakcie których wypracujemy procedurę związaną z budżetem obywatelskim powiatu pruszkowskiego. Spotkanie poprowadzą specjaliści: Ewa Stokłuska - trener oraz badaczka społeczna w tematyce partycypacji obywatelskiej i równego traktowania oraz dr hab. Piotr Skowron - adiunkt UW o specjalizacji matematyki i informatyki w obszarach: teorii wyboru społecznego i budżetowania partycypacyjnego.

Budżet obywatelski

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie:
- 20 listopada, w godz. 17:00-20:00,
- 4 grudnia, w godz. 17:00-20:00.

Obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Na prośbę prowadzących, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w dwóch spotkaniach. Ze względu na program warsztatów, pierwsze spotkanie będzie kontynuacją drugiego. W przypadku braku możliwości uczestnictwa we wszystkich spotkaniach, istnieje oczywiście możliwość wzięcia udziału tylko w jednym z nich.

Partycypacja mieszkańców w budżecie powiatowym to bardzo dobry sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian w najbliższym otoczeniu. Serdecznie zachęcamy do podjęcia wspólnych działań w tym kierunku.

 

***
 

Co to jest budżet obywatelski, inaczej zwany partycypacyjnym? To demokratyczny mechanizm, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych danego samorządu w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Dzięki niemu można realizować ciekawe i pożyteczne społecznie pomysły, które są wybierane w wyniku głosowania.

Materiały

Ewa Stokłuska - budżet obywatelski dla powiatu pruszkowskiego - prace nad mechanizmem na rok 2024
BO​_w​_powiecie​_pruszkowskim​_spotkania​_informacyjne.pdf 0.33MB
dr hab. Piotr Skowron - Metoda Równych Udziałów - proporcjonalny budżet obywatelski
BO​_Pruszków​_-​_metoda​_równych​_udziałów.pdf 9.68MB
{"register":{"columns":[]}}