W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Michałowice

Herb Michałowice

Urząd Gminy Michałowice
Reguły, ul. Aleja Powstańców Warszawy 1
05-816 Michałowice
tel.: 22 350 91 91
fax: 22 350 91 01

sekretariat@michalowice.pl
www.michalowice.pl

Gmina Michałowice, położona w zachodniej części strefy podmiejskiej Warszawy, to 13 uroczych miejscowości. Granica, Komorów, Komorów Wieś, Nowa Wieś, Michałowice, Michałowice Wieś, Opacz- Kolonia, Opacz Mała, Pęcice, Pęcice Małe, Reguły, Sokołów i Suchy Las zlokalizowane są w znakomitym otoczeniu przyrodniczo - krajobrazowym, wśród zieleni. Gmina jest zamieszkiwana obecnie przez ponad 16 tys. osób, a jej powierzchnia wynosi 34,72 km².

Michałowice
Urząd Gminy w Michałowicach

 

Jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania lub do zainwestowania w województwie mazowieckim. Na jej obszarze znajdują się tereny korzystnie położone względem głównych arterii komunikacyjnych, mogące służyć lokalizacji dla przedsięwzięć mieszkaniowych lub usługowych. Stanowią o tym takie walory jak: bliskość stolicy, biegnące w pobliżu trasy krajowe, przebiegająca od strony północnej pasażerska linia kolejowa WKD, stanowiąca jedną z form szybkiej kolei miejskiej aglomeracji warszawskiej, bliskie sąsiedztwo Portu Lotniczego na Okęciu, dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna oraz społeczna. Corocznie wykonywanych jest wiele inwestycji i modernizacji. Przybywają kolejne wyremontowane i przebudowane nawierzchnie drogowe, ronda, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi. W dalszym ciągu rozbudowywana jest sieć kanalizacyjna i wodociągowa, jak również oświetleniowa. Wszystko dla wygody i poprawy jakości życia.

Kosciol w Pecicach_small
Kościół w Pęcicach

 

Na terenie gminy działają 3 szkoły podstawowe, 3 gimnazja, 1 liceum ogólnokształcące, 2 przedszkola publiczne oraz 15 placówek wychowania przedszkolnego (prywatne przedszkola i punkty przedszkolne) i 5 niepublicznych żłobków, 2 biblioteki oraz 3 niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Budynki oświatowe są stale modernizowane. Zadbano nie tylko o wyposażenie sal i miejsc do nauki, ale także o strefy aktywności sportowej, umożliwiające uprawianie różnorodnych dyscyplin. Każda szkoła posiada przestronne hale, boiska. Zimą, w jednej z placówek znajduje się zadaszone lodowisko. Udostępniane są one również lokalnej społeczności.

Luk_small
Łuk

 

Mieszkańcy mają możliwość korzystania z 4 stref rekreacji, które wyposażone są w nowoczesne place zabaw dla najmłodszych, skateparki i wielofunkcyjne boiska dla nieco starszych, miejsca do wytchnienia na ławeczce, czy przy fontannie, z boiska Orlik 2012, 2 ogródków jordanowskich oraz parków i miejsc nad wodą.

Na terenie gminy zlokalizowanych jest również kilka obiektów stanowiących wysoką wartość kulturową i turystyczno – rekreacyjną. Należy tu wymienić: zespół pałacowo parkowy oraz kościół parafialny w Pęcicach, zespół pałacowo – parkowy w Helenowie, stanowiące zabytki przyrody Aleja Marii Dąbrowskiej i Aleja Starych Lip w Komorowie. Przez cały rok mieszkańcy mogą uczestniczyć w bogatym życiu kulturalnym, odbywa się rocznie około pięćdziesięciu koncertów muzyki poważnej i młodzieżowej, festynów i pikników.

{"register":{"columns":[]}}