W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Les Femmes "Pejzaż Polski" - fotorelacja

24.09.2022

W ramach obchodów Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie zaprezentowano spektakl muzyczny „Pejzaż polski”. Zespół w składzie: Natalia Krajewska-Kitowska (sopran), Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran), Emilia Osowska (mezzosopran) i Justyna Korpak (fortepian) przedstawił poetyckie sceny z życia kobiet XIX i XX wieku.

Koncert Zespołu Les Femmes " Pejzaż Polski" - fotorelacja

 

Dzięki kostiumom dzieła Doroty Roqueplo, scenografii, multimediom, a zwłaszcza porywającej muzyce wybitnych twórców ostatnich 150 lat m.in.: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Paderewskiego, Karola Szymanowskiego przedstawienie łączyło w sobie wzruszające emocje i ważne przesłanie. W bohaterkach „Pejzażu polskiego”, w sposób szczególny dostrzegamy matki, żony i córki z krajów doświadczonych traumą wojenną.

 

Koncert został przygotowany przez Biuro Wydarzeń Kulturalnych IPN.

 

 Zapraszamy także już teraz na promocję książki Marii Zimy-Marjańskiej „Ekspertyza w sprawie obozu przejściowego w Pruszkowie (Durchgangslager 121 Pruszków) i jego statusu”.

Spotkanie odbędzie się 3 października (poniedziałek) o godz. 17:00 w Centralnym Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}