W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kobiety w konspiracji – gra terenowa dla szkół z powiatu pruszkowskiego

10.06.2024

Muzeum Dulag 121 wspólnie z „Fundacją Sofijka – edukacja i rozwój” zaprasza szkoły średnie z powiatu pruszkowskiego do wzięcia udziału w grze terenowej „Kobiety w konspiracji”, która odbędzie się 18 czerwca w Parku Potulickich w Pruszkowie.

Kobiety w konspiracji – gra terenowa dla szkół z powiatu pruszkowskiego

Na grę obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem: https://tiny.pl/dcp37.

Gra terenowa powstała w oparciu o wystawę plenerową przygotowaną przez Muzeum Dulag 121: W konspiracji. Działalność Wojskowej Służby Kobiet w VI Rejonie „Helenów” VII Obwodu „Obroża”  AK w latach 1939-1945.

Uczestnicy gry wcielą się w role członkiń pruszkowskiej konspiracji, a ich zadaniem będzie przemieszczanie się między poszczególnym punktami na terenie Parku Potulickich i wykonywanie zadań. Każdy z punktów będzie dotyczył innego rodzaju działalności i innego referatu WSK, czyli Wojskowej Służby Kobiet. Będzie m.in. szyfrowanie, musztra, pomoc medyczna, czy przenoszenie meldunków.

Wykonanie wszystkich zadań zajmie klasie około 1,5 godziny. Gra dla poszczególnych grup rozpocznie się o pełnych godzinach tj. 10:00, 11:00 i 12:00.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 758-86-63, 574-479-547 lub mailowy: dulag@dulag121.pl.

Organizatorem gry jest Fundacja Sofijka. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Dulag 121. Projekt sfinansowany ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}