W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt edukacyjny dla ZSS im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie

21.09.2022

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie wędrują we wrześniu po świecie garncarskich mistrzów i naczyń pełnych dźwięków, opowieści oraz tańca.

Tajemnice glinianych dzbanków" , na zdjęciu uczniowie z z Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie

A to wszystko za sprawą projektu edukacyjnego "O archeologii, starożytnych hutnikach i garncarzach" pod Honorowym Patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego.

Wczoraj dzieci wzięły udział w widowisku słowno-muzycznym "Tajemnice glinianych dzbanków" teatru Mozaika. Dziś, wraz z Krzysztofem Rymuzą Starostą Pruszkowskim i Agnieszką Kuźmińską Członkiem Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, kolejne klasy obejrzały opowieść, w której aktorzy opowiadając, pokazując i śpiewając niepostrzeżenie uczą widzów.

W piątek, 23 września za sprawą spektaklu „Fibula” dzieci zawędrują 2000 lat wstecz, do miejsca, w którym żyją ich dwie rówieśniczki. „Fibula” wykorzystuje formułę teatru Kamishibai, w której aktor snuje opowieść posługując się specjalnie przygotowanymi tablicami rysunkowymi, instrumentami i kopiami artefaktów. Ostatnie przedstawienie odbędzie się 30 września, a będzie to „Być, jak Indian Jones”.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, przy współfinansowaniu przez powiat pruszkowski.

 

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}