W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gala z okazji 100-lecia MKS Znicz Pruszków

20.11.2023

W sobotę, 18 listopada, z okazji setnej rocznicy powstania Miejskiego Klubu Sportowego "Znicz Pruszków", Zarząd klubu zaprosił działaczy, przyjaciół i sympatyków "Znicza" na uroczystą Galę Jubileuszową. Wydarzenie odbyło się w Centrum Kultury Sportu w Pruszkowie i zostało objęte Honorowym Patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego.

Uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 100-lecia MKS Znicz Pruszków

Wśród gości nie mogło zabraknąć polskiej Legendy piłki nożnej, o której usłyszał zapewne cały świat. Mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim, który swoją życiową przygodę z piłką nożną rozpoczął właśnie w MKS Znicz Pruszków. Towarzyszyli mu również wybitni piłkarze: Michał Żewłakow, Piotr Świerczewski i współprowadzący galę Radosław Majewski oraz Michał Probierz - trener kadry i selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. To była ogromna niespodzianka i niesamowita radość dla wszystkich zgromadzonych!

W gronie zaproszonych gości zasiedli m.in.:
- Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski,
- Radni Powiatu Pruszkowskiego: Mirosława Śliwińska, Katarzyna Klimaszewska, Artur Świercz i Stanisław Dymura,
- Michał Landowski Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego,
- przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i stowarzyszeń, a w szczególności organizacji ze świata sportowego,
- mieszkańcy powiatu pruszkowskiego - byli i obecni działacze oraz przyjaciele i sympatycy MKS Znicz Pruszków.

Nie obyło się również bez odznaczeń i wyróżnień:
- Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski otrzymał Złotą Odznakę Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Medal z okazji 100-lecia MKS Znicz Pruszków.
- Andrzej Kurzela Radny Powiatu Pruszkowskiego został odznaczony medalem brązowym Polskiego Związku Piłki Nożnej za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej oraz Medalem z okazji 100-lecia MKS Znicz Pruszków.
Gratulujemy!

Jubileusz wypełniły przemówienia, wspomnienia, podziękowania oraz pozostałe liczne odznaczenia i wyróżnienia, których obecnie nie sposób jest wymienić.  Dołączamy się do gratulacji i podziękowań: dziękujemy Pracownikom i Zawodnikom klubu za serce, ambicję i wolę walki do tego, aby Żółto-Czerwoni stali się jednym z najważniejszych zespołów w Polsce!

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}