W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

9 maja - Dzień Europy

09.05.2024

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

na grafice napis dzień Europy i data 9 maja. W prawej części gwiazdki symbolizujące Unię Europejską. Jedna z nich w barwach biało-czerwonych symbolizujących Polskę.

To święto jest okazją do celebrowania jedności, różnorodności i wspólnych wartości, które stanowią fundament naszego kontynentu. Europa to nie tylko zbiór państw, ale przede wszystkim wspólnota ludzi, która dąży do solidarności, postępu i rozwijania swojego ogromnego potencjału.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy o wartościach, które nas łączą - wolności, demokracji, równości i poszanowaniu praw człowieka.

Życzymy Wam radosnego Dnia Europy!

 

 

 

* Źródło: przejdź do strony

{"register":{"columns":[]}}