W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaproszenie do zwiedzania Izby Pamięci

Plakat informujący o bezpłatnym zwiedzaniu Izby Pamięci regionu proszowickiego w dniu 3 maja w godzinach 14.00- 18.00 w miejscowości Karwin 1.

 

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania  Izby Pamięci w dniu 3 maja w godzinach 14.00- 18.00 w miejscowości Karwin 1.

Izba Pamięci ma na celu przybliżenie historii regionu z okresu XIX i XX wieku. Zgromadzone w niej eksponaty dotyczą bezpośrednio terenów Ziemi Proszowskiej, a więc takich miejscowości jak Proszowice, Koniusza, Wawrzeńczyce, Nowe Brzesko, Koszyce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz, Działoszyce, Pałecznica, Radziemice, Słomniki.

Izba Pamięci skupia się w dużej mierze na historii konfliktów – I i II Wojny Światowej, jednak nie w kontekście ich ogólnej historii, a wydarzeń które miały miejsce na naszych terenach, a które nie są szeroko znane współcześnie. Zwiedzając ekspozycje, poznacie historie, którą często mijacie “o krok”, zobaczycie setki archiwalnych – często unikalnych zdjęć, oraz będziecie mogli dotknąć eksponatów, które są materialnym świadectwem minionych wydarzeń.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}