W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Róże Powiatu 2018

logo róże powiatu oleskiego

Róże Powiatu 2018
8 stycznia 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu. Nagrody wręczali Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Barbara Kaczmarczyk. Na uroczystości obecny był Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, który wręczył odznaczenia „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”:
Galę uświetnił występ kwartetu saksofonicznego „Sax&More.

Laureaci nagrody Róże Powiatu 2018


Katarzyna Pawlaczyk – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, kierunku wychowanie fizyczne ze specjalnością menadżer sportu i rekreacji. Nauczycielka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Animatorka sportu w Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko Orlik”, a także Gminny Koordynator Sportu.
Zdzisław Spodzieja - człowiek o różnych zainteresowaniach. Społecznik i artysta ludowy. Początkiem jego działalności rzeźbiarskiej było spotkanie z rzeźbiarzami ziemi wieluńskiej  Antonim Chłodem i Henrykiem Hernantem. Uczestnik konkursów sztuki ludowej organizowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Laureat II nagrody w dziedzinie rzeźby w konkursie Sztuka Ludowa  Województwa Sieradzkiego, organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Jego rzeźby w drewnie, głównie dotykające tematyki sakralnej i obrzędowej, uczestniczą w licznych wystawach w Wieluniu, Łęczycy, Sieradzu, Praszce i Rudnikach.
Korneliusz Wiatr - Kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, wychowawca młodzieży, absolwent kompozycji i aranżacji w klasie prof. Andrzej Zubka na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – kompozycja i teoria muzyki. Na co dzień prowadzi zajęcia ze studentami w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana długosza w Częstochowie, jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oleśnie oraz dyrektorem Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie.

January 2018


Iwona Grabowska – nauczyciel, od 2013 r. wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zębowicach. W działaniach na rzecz szkoły przygotowywała projekty w ramach programu Kapitał Ludzki „Zębowice – moja mała ojczyzna” i „Zębowice – tutaj zostaję”. Za sprawą pani Iwony szkoła włączyła się do różnych projektów edukacyjnych np: „Śladami Janusza Korczaka”, „Miłosz od Nowa”, „Poczytajmy o Pszczołach”.
Agnieszka Hurnik – wcześniej nauczyciel języka polskiego i animator kultury w Dobrodzieniu. Obecnie, od 2013 r. dyrektor Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Współtworzy „Echo Dobrodzienia”. Realizuje różne projekty, które podnoszą wartość kulturową regionu. Stworzyła Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Uniwersytetem Opolskim.
Izabela Kupis – dyrektor Banku Credit Agricole w Oleśnie, który od wielu lat jest blisko naszej lokalnej społeczności. Wsłuchując się  w nasze potrzeby, działa w zakresie realizacji przedsięwzięć o charakterze społeczno – gospodarczym. Co roku wspiera organizację Forum Ekonomicznego Kooperacja w powiecie oraz działania organizowane z młodzieżą powiatu oleskiego.
Marek Koloch – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół w Oleśnie. Uczniowie pana Marka są laureatami i finalistami olimpiad historyczno – społecznych organizowanych dla młodzieży szkolnej, wieńczonych licznymi sukcesami m.in. uzyskaniem indeksów na wyższe uczelnie. Pan Marek jest członkiem Komitetu Głównego oraz przewodniczącym Komitetu Okręgowego olimpiad historyczno – społecznych w województwie opolskim.
Irena Nowak – pracownik Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oleśnie. Nadzoruje stan sanitarny i techniczny placówek oświatowo - wychowawczych wszystkich gmin powiatu oleskiego. Aktywnie uczestniczy w działaniach zdrowotnych takich jak: „Biały Wtorek - wszystko dla zdrowia”, ,,Wakacje – bezpiecznie, zdrowo, kolorowo”, ,,Stop uzależnieniom - czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód”, „Dla Ciebie Mamo”, ,,Festyn Rodzinny”.
Mateusz Skowronek – pasjonat piłki nożnej. Od lat z powodzeniem łączy dwie pasje – piłkarza i trenera. Od początku swojej przygody z piłką, gra w  LZS Ligota Oleska. Klub w ubiegłym roku obchodził 70- lecie swojego istnienia. Z powodzeniem łączy pasję piłkarską z drugim zadaniem, którego się podjął, a mianowicie od kilku lat trenuje drużynę młodzieżową. Stale rozwijając się w tej dziedzinie, na chwilę obecną posiada uprawnienia trenera piłki nożnej UEFA C.
Wojciech Wiecha - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie w stanie spoczynku. W okresie swojej długoletniej służby zawodowej wykazał się dużym zaangażowaniem społecznym wspierając rozwój jednostek ochotniczych straży pożarnych. W pracy zawodowej wyróżnił się także, jako kierownik i kontynuator sukcesów reprezentacji województwa opolskiego w sporcie pożarniczym.
Katarzyna Wieczorek – pracownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oleśnie. Licencjonowany ratownik medyczny. W pracy zawodowej zajmuje się profilaktyką zdrowotną dla ogółu społeczeństwa, szkół i przedszkoli. Aktywnie uczestniczy w akcjach profilaktyczne takich jak: ,,Biały Wtorek - wszystko dla zdrowia”, ,,Światowy Dzień Zdrowia”, ,,Światowy Dzień Rzucania Palenia”, ,,Światowy Dzień Bez Tytoniu”,  ,,Stop uzależnieniom - czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód”, ,,Wakacje - bezpiecznie, zdrowo, kolorowo”.
Zdzisław Włodarczyk – historyk, prezes Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, autor ponad 250 artykułów naukowych i popularnonaukowych (publikowanych w 25 pismach) wydanych w kraju i zagranicą, w tym książek: „Wieluńskie w dobie Prus Południowych 1793 - 1807“; „Na przełomie epok. Radomsko pod panowaniem pruskim (1793 - 1806).
Jarosław Zalewski – komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. W trakcie wieloletniej służby w pożarnictwie wykazał się dużą aktywnością zawodową, wyjątkową sumiennością i odpowiedzialnością. Wyróżnia się postawą w wielu organizowanych i dowodzonych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Cyklicznie pomaga przy organizacji działań zdrowotnych takich jak: ,,Biały Wtorek - wszystko dla zdrowia”, ,,Wakacje - bezpiecznie, zdrowo, kolorowo”, ,,Stop Uzależnieniom”.

Januarki 2018


Beata Jasińska – nauczycielka, opiekunka Klubu Wolontariatu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. Dla społeczności szkolnej to prawdziwa szkolna mama, która dobrze doradzi i pokieruje podopiecznymi w trudnych chwilach.
Zuzanna Sułkowska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. Od 5 lat jest wolontariuszką, która każdym swoim uczynkiem zmienia świat na lesze. Bardzo związana z pensjonariuszami Zakładu Opiekinczo – Leczniczego w Dobrodzieniu, o którym pamięta nie tylko z okazji Walentynek, Dnia Chorego lub Mikołajek, przygotowując upominki i niespodzianki.
Jakub Rękowicz – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Praszce. Działa jako wolontariusz i uważa, „że każdy ma w sobie na tyle siły, by pomagać innym”. Reprezentuje godną do naśladowania postawę w opiece i pomocy dzieciom niepełnosprawnym – podopiecznym Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce i Warsztatach Terapii Zajęciowej w Uszycach.
Piotr Wicher – mieszkaniec Olesna, absolwent Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie. Rozpropagował akcję i potrzebę zbierania nakrętek dla osób poszkodowanych przez los i życie. Do prowadzonej akcji przekonał i namówił wielu ludzi dobrej woli, a jej dotychczasowy wynik to 50 ton. Piotrowi przyświeca motto: „Ty też możesz pomóc, to cię nic nie kosztuje”.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}