W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Róże Powiatu 2017

logo róże powiatu oleskiego

Róże Powiatu 2017
5 stycznia 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu. Nagrody wręczali Starosta Oleski Stanisław Belka, Wicestarosta Roland Fabianek, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Cichoń. Na uroczystość przybył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.
Galę uświetnił występ Piotra Lempy, światowej sławy solisty operowego pochodzącego z Dobrodzienia.

Laureaci nagrody Róże Powiatu 2017


Stefan Jama – sportowiec i społecznik gminy Gorzów Śl., prezes Ludowo – Miejskiego Klubu Sportowego „Piast”, wokół którego skupia sporo własnych sił i czasu.
Krystian Brylka – instruktor modelarni działającej przy Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Pod jego okiem młodzi ludzie składali modele samochodów i samolotów, a obecnie składają modele pływające – statki i żaglówki, które są kopiami prawdziwych statków wojennych i handlowych.
Stefania Szukała - prowadząca Zespół Pieśni i Tańca „Prosna” - jest autorką wielu tekstów piosenek reprezentujących folklor wsi polskiej, choć w repertuarze jest miejsce na pieśni żołnierskie i patriotyczne. Zespół, który prowadzi, ma na koncie liczne przeglądy i konkursy i tym samym sukcesy.

January 2017


Aleksandra Starczewska – Wojnar, historyk, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, pracuje w Archiwum Państwowym w Opolu., gdzie swoją karierę zaczynała jako archiwistka. Od 12 lat jest  Kierownikiem Oddziału i Materiałów archiwalnych powstałych do zakończenia działań wojennych w 1945 r. Od dziesięciu lat, czyli od momentu powstania, związana jest z Rocznikiem Powiatu Oleskiego. Opublikowała na jego łamach 10 artykułów.
Alfred Polok – malarz sztalugowy, od wielu lat pracuje jako grafik komputerowy w Wydawnictwie i Drukarni Świętego Krzyża w Opolu. Współtwórca szat graficznych wielu książek, czasopism, projektów plakatów, okładek, folderów oraz obróbki fotografii. Od dziesięciu lat związany z tworzeniem Rocznika Powiatu Oleskiego jako grafik komputerowy. 
Katarzyna Grabas – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespołu Szkół w Oleśnie, członek centralnej Komisji Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Uczniowie pani Kasi zdobywają czołowe lokaty w Konkursach i Olimpiadach tematycznych.
Zofia Adamczyk – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespołu Szkół w Oleśnie. Współorganizator projektu „Dołącz do najlepszych” - kreuje naukowe zainteresowania uczniów. Kształtuje postawy patriotyczne młodzieży poprzez „Wielką Powtórkę z Historii” wspólnie z Uniwersytetem Opolskim.
Dariusz Sułek – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Zębowicach ze sportową pasją. Swoje działania skupia przede wszystkim na pracy z młodzieżą. Realizuje projekty sportowe, dzięki którym poszerza ofertę zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży szkolnej i pozyskuje sprzęt sportowy dla Szkoły.
Beniamin Godyla - samorządowiec, społecznik, przedsiębiorca, właściciel Hotelu i Restauracji Pałac Pawłowice, współzałożyciel stowarzyszenia Klaster Dobrej Żywności Oleski Koszyk, prezes Konsorcjum Producentów Śląskiego Kołocza, krzewiciel kultury wśród lokalnej społeczności, organizator kolędowania, Ogólnopolskiej Gali Mundurowych Orkiestr Dętych w Pawłowicach, Złoty Suzafon.
Teresa Wączek - Współwłaścicielka firmy FEKS – przetwórstwo drobiowe oraz Restauracji ZAPIECEK w Mirowszczyźnie. Aktywnie wspiera inicjatywy organizowane przez samorząd powiatowy – np. Forum Ekonomiczne KOOPERACJA. Ponadto organizuje koncerty, wernisaże, promuje Powiat Oleski. Laureatka Perły Powiatu Oleskiego, laureatka Złotej Róży Opolskiej Turystyki, aktywnie wspiera akcję „Mama ma moc”.
Anna Hiller – Janik – nauczycielka języka angielskiego i doradca zawodowy w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Oleśnie. Inicjatorka Dnia odkrywców Zawodów podczas, którego uczniowie nabywają wiedzę jak praktycznie podejść do wyboru przyszłego zawodu. Pani Anna angażuje się także w wiele działań organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie, m.in.: Forum Ekonomiczne „KOOPERACJA”, OK Food Festival, Dzień Europy, brała udział wraz z młodzieżą w konkursie na film promujący biznes w powiecie oleskim oraz w projekcie „Mosty Współpracy”.
Janusz Górecki – kierownik Apteki o nazwie „Twoja Apteka” w Oleśnie. Z zaangażowaniem wspiera coroczną inicjatywę „Biały wtorek – wszystko dla zdrowia”, organizowany przez samorząd powiatowy. Dzięki tej akcji w zeszłym roku blisko 250 osób skorzystało z bezpłatnych badań i porad promujących zdrowy styl życia.
Leszek Bartela – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie, nauczyciel – pedagog – społecznik, zaangażowany w rozwój gminy Radłów. Kieruje się dewizą życiową: „Tylko pożyteczna praca sprawia radość naszej duszy”. Aktywista i współtwórca Grupy Odnowy Wsi Radłów.

Januarki 2017


Marianna Dylka – nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej w Zębowicach organizuje liczne akcje pomocowe i charytatywne z młodzieżą dla chorych dzieci np. „Bądź dobry jak święty Mikołaj”, „Świat bez głodu” i „Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem”.
Małgorzata Kapuścik – pracownik administracyjny Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie. Jako absolwentka Szkoły, działa w „Stowarzyszeniu Przyjaciół ZSZ Olesno”. Koncentruje się na wsparciu i pomocy uczniom Szkoły, jak i samej Szkole. Od początku działalności, czyli 2009 r., Pani Małgorzata sprawuje pieczę nad dokumentacją i finansami Stowarzyszenia.
Grażyna Chałupka – nauczycielka Zespołu Szkół w Oleśnie, opiekuje się Wolontariatem w Szkole od 13 lat realizuje projekt „Wychowanie przez pracę i pomocy słabszym” Fundacji „Świat na tak”. Wolontariusze – podopieczni świetnie sprawdzają się w różnych akcjach: „Kosz Wigilijny”, „Szamasz – Pomagasz”, „Wampiriada” i „Zerwijmy łańcuchy”.
Renata Żurek – uczennica Zespołu Szkół w Gorzowie Śl., wolontariuszka „Klubu Ośmiu” i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w szkole. Posiada niezwykły zmysł organizacyjny, jest bardzo przedsiębiorcza i odpowiedzialna.
Łukasz Wiatr – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie, dla którego działalność społeczno – artystyczno – wolontariacka jest od zawsze codziennością. Związany z Warsztatami Terapii Zajęciowej przez projekty „Dzielmy się pasjami” oraz „Łączy nas tak wiele”. Uczestniczy w Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, pracując w komisji promocji.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}