W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Róże Powiatu 2016

logo róże powiatu oleskiego

Róże Powiatu 2016

We wtorek 10 stycznia 2017 r., w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i  wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu. Nagrody wręczali Starosta Oleski Stanisław Belka, Wicestarosta Roland Fabianek, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Cichoń

Galę uświetnił występ Kwartetu Smyczkowego „Pakamera” z Wrocławia.   

Laureaci nagrody Róże Powiatu 2016


Kryspin Nowak - z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, dyrektor gorzowskich szkół, wicestarosta powiatu oleskiego w latach 1998-2006, wicemarszałek województwa opolskiego w latach 2010-2011, obecnie przewodniczący Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gorzowie Śląskim i wiceprezes  Zarządu Wojewódzkiego tegoż związku.
Ks. Andrzej Markowski - od lipca 2004 r. proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Uszycach. Założyciel Grupy Odnowy Wsi w Uszycach, która przekształciła się w Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Uszyckiej.
Dariusz Rodewald – były mieszkaniec Olesna, absolwent miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych. Od czasu emigracji do Holandii związany z firmą samochodową De Rooy. Członek zespołu rajdowego firmy, z którym odnosi sukcesy począwszy od 2008 roku. Promotor powiatu oleskiego, Olesna i Zespołu Szkól Zawodowych w Oleśnie. 

January 2016


Krystyna Sońska -  przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas, członek Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie. Na co dzień pomaga osobom starszym, samotnym, chorym i niepełnosprawnym.
Alojzy Bardorz - od ponad trzydziestu lat właściciel Zakładu Handlowo-Usługowego „Bardorz” w Kościeliskach. Jako mistrz ciesielstwa spod swoich skrzydeł wypuścił spore grono adeptów tego zawodu. Na co dzień prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościeliskach. Od 2013 roku pan Alojzy jest Starszym Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie.
Dorota Mielczarek – Koziołek - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, współautorka programu „Podstawy wiedzy o służbach mundurowych”. Jako pierwsza w powiecie realizuje innowację, polegająca na uruchomieniu klasy mundurowej i poszerzeniu programu nauczania o przedmiot dodatkowy.
płk Wojciech Daniłowski - Dowódca Jednostki Wojskowej nr 2286 w Opolu. W swoich działaniach przychylny młodzieży, władzom gmin i powiatu oraz mieszkańcom. Współpracuje z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie w ramach zawartego porozumienia, którego celem jest kształtowanie postawy obywatelskiej i patriotycznej młodzieży.
insp. Tomasz Kubicki - Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie wspierający działania ZSEiO w Oleśnie służące realizacji autorskiego programu „Podstawy wiedzy o służbach mundurowych”. Od wielu lat organizuje warsztaty przedmiotowe - w komendzie policji, a wykłady i warsztaty przedmiotowe - na terenie szkoły.
st. kpt. Wojciech Wiecha – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie realizujący szereg inicjatyw wspierających realizację autorskiego programu „Podstawy wiedzy i służbach mundurowych”. Wśród nich najważniejsze to: warsztaty przedmiotowe w siedzibie straży pożarnej, wykłady dla młodzieży w szkole oraz pokazy i prezentacje z zakresu pożarnictwa.
Andrzej Suder - nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, społecznik. Od 10 lat organizuje Akcję Honorowego Krwiodawstwa połączoną ze zbiórką krwi. W ubiegłym roku szkolnym sztandar ZSZ w Oleśnie został uhonorowany Odznaką PCK IV stopnia za zasługi dla krwiodawstwa. Wśród szkół średnich ZSZ w Oleśnie zajał I miejsce w kraju w kategorii „Promocja honorowego krwiodawstwa”.
Marian Stasiak – przedsiębiorca z Janinowa w gminie Rudniki, założyciel rodzinnej firmy „Dasta”, zajmującej się wytwarzaniem i przetwórstwem produktów mięsnych. Na rynku lokalnym wyróżniony rudnicką „Złotą Ramą” za jakość produkowanych wyrobów. Od lat wspiera działania promocyjne powiatu w lokalnych i międzynarodowych wydarzeniach. Aktywny społecznik i sponsor inicjatyw w dziedzinie sportu.
Joachim Rataj – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, pełni obowiązki kierownika kształcenia praktycznego, kieruje pracami Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły. Jest to organizacja pożytku publicznego, która swoje wysiłki koncentruje na pomocy i wsparciu aktualnych uczniów Szkoły.
Grzegorz Grzywna – sportowiec amator, na co dzień pracuje w firmie „Oras”, ale swój czas wolny poświęca biegom długodystansowym i maratonom ekstremalnym. W 2016 roku uczestniczył w Maratonie Komandosa w Lublińcu i wygrał w kategorii Narodowe Siły Rezerwowe. Doskonale dotrzymuje kroku biegaczom afrykańskim.
Jarosław Izydorczyk - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Oleśnie. Organizator szkoleń żeglarskich, min. Rejsu Mazurskiego, wyjazdu na Otwarte Mistrzostwa Polski w Regatach Żeglarskich w kategorii Puck, wyjazdu na Otwarte Mistrzostwa Polski w Regatach Łodzi Kabinowych typu Maxus „Nothman – Cup”, wyjazdu na szkolenia żeglarskie nad Zalewem Solińskim.
Krzysztof Galus - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Oleśnie. Jego drużyna zdobyła mistrzostwo województwa szkół ponadgimnazjalnych w: halowej piłce nożnej chłopców, mistrzostwo województwa w trójskoku dziewcząt, mistrzostwo województwa w indywidualnych biegach przełajowych chłopców oraz wicemistrzostwo województwa w piłce nożnej trawiastej chłopców, w sztafetowych biegach dziewcząt i chłopców oraz w tenisie stołowym drużynowym chłopców.

Januarki 2016


Dorota Puchrowicz i Sylwia Krafczyk - nauczycielki Publicznego Gimnazjum w Dobrodzieniu, które opiekują się „Klubem Ośmiu” w szkole.
Magdalena Jasińska - uczennica III LO w Opolu, w poprzednim roku szkolnym - Publicznego Gimnazjum w Dobrodzieniu. Najmłodsza dotychczasowa Laureatka etapu Centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” – Prudnik 2016.
Agata Szarek - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce. Jej aktywność to przede wszystkim akcje: Góra Grosza, Świąteczna Paczka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}