W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Logoty Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Powiecie Lipskim

Flaga i Godło Polski na białym tle.

Powiat Lipski, w ramach Priorytetu 3 programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymał w 2024 roku wsparcie finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 16 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania polegającego na rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

 

Wsparcie finansowe otrzymały:

  • Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II
    w Lipsku  - kwota dofinansowania 12 000,00 zł;
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą – kwota dofinansowania 4 000,00 zł.

Otrzymane przez szkoły wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędącymi podręcznikami, zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz na realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.

Warunkiem ubiegania się o dotację było zapewnienie przez Powiat Lipski  wkładu własnego
w wysokości 20% kosztów realizacji zadania tj. 4 000,00 zł.

{"register":{"columns":[]}}