III Powiatowy Turniej Wiedzy Ogólnej dla klas II
16.04.2025
Dnia 15.04.2025r. odbył się III Powiatowy Turniej Wiedzy Ogólnej dla klas II, do którego przystąpiło 12 szkół z powiatu polkowickiego.
3 - osobowe drużyny mierzyły swoje siły w siedmiu konkurencjach - od matematycznej poprzez ortograficzną, przyrodniczą i sportową.
Inicjatorką i pomysłodawczynią tego wydarzenia jest p. Agnieszka Sypko we współpracy z p. Magdaleną Maciejewską, którym dziękujemy za fantastyczną organizację.
Podczas Turnieju najbystrzejsze umysły musiały wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, refleksem i spostrzegawczością. Radość i satysfakcja przeplatały się z entuzjazmem i zdrową rywalizacją.
Wygrała drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 w Polkowicach, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach, natomiast trzecią lokatę wywalczyła (po emocjonującej dogrywce) Szkoła Podstawowa im. M. Falskiego w Radwanicach.
Na zakończenie wydarzenia najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani dyplomami, a także zaproszeni na wręczenie nagród na czerwcową Galę Talentów orgaznizowaną przez POPPPiDM w Polkowicach.
Wszyscy zgodnie podkreślali, że najważniejsza była zabawa i zdobywanie wiedzy, a nie tylko rywalizacja.
To był dzień pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy nauczycielom za wsparcie i wspaniały doping!