DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
12.11.2024
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. To wyjątkowa inicjatywa, która angażuje instytucje, szkoły i społeczności w działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy i budowanie świadomości o potrzebie ochrony dzieci przed wszelkimi formami krzywdzenia.
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec najmłodszych, który często pozostaje niewidoczny lub niedostatecznie rozpoznany. Poprzez szerzenie wiedzy, edukację i otwartą rozmowę o przemocy, chcemy wspólnie stworzyć bezpieczniejsze środowisko dla dzieci i młodzieży, budując przestrzeń pełną empatii i wzajemnego wsparcia.
W ramach akcji zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pod patronatem Starosty Polkowic Kamila Ciupaka, który pozwoli zaangażować się w działania promujące idee szacunku i przeciwdziałania przemocy. To nie tylko szansa na wykazanie się kreatywnością, ale przede wszystkim na kształtowanie postaw sprzyjających budowaniu zdrowych i bezpiecznych relacji.
Dołączmy wszyscy do tej ważnej inicjatywy na rzecz bezpiecznego dzieciństwa!