Tytuł/stanowisko: Terapeuta zajęciowy w Dziennym Domu ,,Aktywny Senior" w Jaszkowej Górnej 71

Terapeuta zajęciowy

Wykształcenie: Wyższe (magister)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Termin składania aplikacji upłynął: 31-07-2022

Informacje o ofercie

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Terapeuta Zajęciowy w Dziennym Domu „Aktywny Senior” w Jaszkowej Górnej

działającym w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko

Stanowisko i miejsce pracy: Terapeuta zajęciowy, Dzienny Dom „Aktywny Senior” w Jaszkowej Górnej

Liczba etatów: 1 etat w pełnym wymiarze czasu pracy, na podstawie umowy o pracę

Zakres obowiązków

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku terapeuty zajęciowego:

1. prowadzenie indywidualnych i grupowych zajęć wszechstronnie uaktywniających osoby starsze i niepełnosprawne uwzględniających ich zainteresowania, możliwości i stan zdrowia, z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych jak: arteterapia, zajęcia rekreacyjne, artystyczne, gry i zabawy mające na celu integrację, poprawę sprawności psychofizycznej, rozwijanie orientacji, nawiązanie i podtrzymanie kontaktu z seniorami,

2. motywowanie uczestników do czynnego udziału w zajęciach, szczególnie uczestników mniej aktywnych i mniej sprawnych,

3. przygotowywanie z seniorami spotkań okolicznościowych związanych z ważnymi rocznicami, uroczystościami i świętami,

4. inicjowanie i współdziałanie w organizowaniu imprez okazjonalnych, wycieczek pieszych i wyjazdów itp.

5. prowadzenie zajęć grupowych dostosowanych do indywidualnych możliwości uczestników,

6. prowadzenie dziennika pracy,

7. inicjowanie działań integrujących uczestników i lokalną społeczność,

8. podejmowanie działań zmierzających do rozwoju różnych form zajęć,

9. współpraca z pracownikami socjalnymi,

systematyczne prowadzenie dokumentacji Dziennego Domu „Aktywny Senior”.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: dolnośląskie
Jaszkowa Górna

Wymagania

Wymagania niezbędne od kandydatów:

  1. ukończone studia wyższe na kierunku lub w specjalności fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, instruktor terapii lub ukończoną szkołę policealną (publiczną lub niepubliczną posiadającą prawa szkoły publicznej), z uzyskanym tytułem zawodowym terapeuty zajęciowego albo dyplom potwierdzający zawodowe kwalifikacje, lub wykształcenie min. średnie o kierunku terapeuty medycznego, umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku terapeuty zajęciowego
  2. posiadanie obywatelstwa polskiego,
  3. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie w pełni z praw publicznych,
  4. brak skazania za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  5. posiadanie minimum rocznego doświadczenia w pracy na stanowisko Terapeuty Zajęciowego.

Wymagania dodatkowe:

1. umiejętność pracy w zespole,

2. umiejętność sprawnej organizacji pracy, kreatywność i elastyczność w działaniu,

3. umiejętność radzenia sobie ze stresem,

4. zdolności plastyczne, manualne, artystyczne, wokalne, teatralne, gra na instrumentach itp.,

5. sprawowanie bezpośredniej opieki i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników,

6. cechy osobowości: komunikatywność, odpowiedzialność, sumienność, cierpliwość, wrażliwość, kreatywność i zaangażowanie.

Wymagane dokumenty

  1. życiorys (CV),
  2. list motywacyjny,
  3. kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje,
  4. kserokopia dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  5. podpisane oświadczenie o posiadanym obywatelstwie,
  6. podpisane oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i o braku skazania za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  7. podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (Klauzula informacyjna Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko) stanowiące załącznik do niniejszego ogłoszenia.

Zgodnie z art. 22 1a Kodeksu Pracy (Dz. U. 2020, poz. 1320 z późn. zm.) jeżeli w załączonych dokumentach kandydat zamieści więcej danych osobowych niż określone w kwestionariuszu osobowym to jest zobowiązany do umieszczenia klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów realizacji procesu rekrutacji.” oraz własnoręcznego podpisu. Brak w/w klauzuli będzie jednoznaczny z brakiem możliwości przetwarzania tych danych.

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku

Praca w pełnym wymiarze / praca przy komputerze powyżej 4 godzin/dziennie. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest wyższy niż 6 %.  (Jeżeli w jednostce wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze, jest niższy niż 6%, pierwszeństwo w zatrudnieniu na stanowiskach urzędniczych, z wyłączeniem kierowniczych stanowisk urzędniczych, przysługuje osobie niepełnosprawnej, o ile znajduje się w gronie osób, spełniających wymagania niezbędne oraz w największym stopniu spełniających wymagania dodatkowe), z uwzględnieniem art. 13a ust. 2 ustawy o pracowniach samorządowych.

Dodatkowe informacje, dotyczące ogłoszenia:

Ogłoszenie zamieszczone jest na stronie BIP Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko: klodzko.naszops.pl/bip/ w zakładce Konkursy na stanowiska, na stronie internetowej OPS Gminy Kłodzko https://samorzad.gov.pl/web/ops-gminy-klodzko oraz na portalu społecznościowy Facebook.

Metody, które będą stosowane podczas naboru: weryfikacja formalna ofert, rozmowa kwalifikacyjna. Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru. Do udziału w naborze, zachęcamy również osoby z niepełnosprawnością, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz zapoznały się z informacją dotyczącą oferowanych warunków pracy. W tym przypadku proszę o wskazanie szczególnych potrzeb przez kandydata (jeśli takie występują z uwagi na niepełnosprawność), które umożliwią przeprowadzenie procedury rekrutacyjnej, jak np. przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej w miejscu dostępnym i w sposób dostępny dla kandydata. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozpatrywane z równą uwagą.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wymaganych dokumentów - osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko, ul. Stefana Okrzei 8, sekretariat lub przesłanie ich za pośrednictwem poczty na podany powyżej adres, z dopiskiem na kopercie: „Nabór na stanowisko Terapeuta Zajęciowy w Dziennym Domu Aktywny Senior w Jaszkowej Górnej”.

Informacja o wynikach naboru umieszczona będzie w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie w Ośrodka.

Uwaga! Dokumenty aplikacyjne kandydatów nie wyłonionych w naborze, każdy z kandydatów może odebrać osobiście. Dokumenty, które nie zostaną odebrane, po trzech miesiącach od zakończenia naboru podlegają zniszczeniu.  W sprawie odbioru ofert należy kontaktować się z pracownikiem ds. kadr telefonicznie (743067214), osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej; m.baziak@ops.gmina.klodzko.pl

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych w trybie art. 13 ust. 1 i 2 (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) stanowi załącznik nr 2 do ogłoszenia Dodatkowe informacje o naborze pod numerem tel. (74) 3067214 lub osobiście w godzinach pracy Ośrodka

Dane kontaktowe i miejsce składania dokumentów

Materiały

Nabór na stanowisko pracy Terapeuta Zajęciowy w Dziennym Domu ,,Aktywny Senior" w Jaszkowej Górnej 71n
Nabór​_na​_stanowisko​_pracy​_Terapeuta​_Zajęciowy​_w​_Dziennym​_Domu​_Aktywny​_Senior​_w​_Jaszkowej​_Górnej.pdf 1.76MB