W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lubawskie becikowe

W grudniowym wydaniu gazety pisaliśmy, że długotrwała prognoza migracji ludności zakłada w Lubawie wzrost liczby mieszkańców o +1,2 % w perspektywie do 2040 roku. Być może tych procentów na plusie będzie więcej, bo samorząd na ostatniej sesji przyjął „Lubawskie becikowe”, które stało się kolejnym elementem miejskiej polityki prorodzinnej.

Plakat w kolorach różowo - fioletowych z logo Lubawa Jesteś w Domu, Lubawa Kocha Dzieci oraz grafiką bociana z dzieckiem.

- Staramy się, by nasze działania oprócz „twardych inwestycji” infrastrukturalnych były blisko ludzi i ich spraw. Jednorazowa pomoc finansowa w wysokości 1 000 złotych z tytułu urodzenia dziecka z pewnością pokryje jakąś część wysokich kosztów wiążących się z powiększeniem rodziny. Mamy nadzieję, że ten bonus pozytywnie wpłynie na liczbę mieszkańców oraz wzmocni w nich przekonanie, że są oni w centrum naszego zainteresowania - tak „Lubawskie becikowe” komentuje burmistrz Maciej Radtke.

Jednorazowe świadczenie w wysokości 1 000 złotych dotyczy dzieci urodzonych od 1 stycznia 2024 roku, przysługuje osobom zamieszkałym na terenie miasta Lubawa i przyznawane jest niezależnie od dochodów wnioskodawcy. Wniosek o przyznanie becikowego należy złożyć nie później niż przed upływem 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka.

Obsługa programu odbywa się w Urzędzie Miasta Lubawa, pok. nr 5 na parterze (Ewidencja ludności) tel. 89 645 53 00, wew. 21. Tam będzie można pobrać wzory wniosków oraz uzyskać więcej informacji o świadczeniu.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}