W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Lubawski Budżet Obywatelski

Lubawski Budżet Obywatelski należy rozumieć jako formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z ogólnego budżetu miasta na wskazane przez Mieszkańców propozycje zadań. Dzięki temu Mieszkańcy mają większy wpływ na to, co dzieje się w Lubawie.

Dlaczego warto uczestniczyć w jego tworzeniu?
Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta. Daje możliwość zgłaszania i promowania własnych pomysłów na rzecz Mieszkańców.


Kto i jak może złożyć wniosek do Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego?
Wniosek może złożyć każdy Mieszkaniec miasta pod warunkiem poparcia projektu przez 10 osób. Czas na składanie wniosków przewidziany został
w tym roku w okresie od 19 czerwca do 15 sierpnia. Głosowanie nad zgłaszanymi projektami rozpocznie się 21 września i potrwa do 14 października br.

Harmonogram Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego

  • od 19 czerwca do 15 sierpnia roku poprzedzającego realizację - składanie propozycji zadań do Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego na następny rok,
  • od 16 sierpnia do 20 września roku poprzedzającego realizację -  weryfikacja propozycji zadań pod względem formalno - prawnym, możliwości ich realizacji oraz wykonalności technicznej.
  • od 21 września do 14 października roku poprzedzającego realizację - głosowanie nad złożonymi propozycjami zadań do realizacji na kolejny rok,
  • od 15 października do 25 października roku poprzedzającego realizację - ustalenie wyników konsultacji społecznych w sprawie Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego,
  • do 20 listopada roku poprzedzającego realizację - podanie do publicznej wiadomości listy zadań realizowanych w ramach Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego w kolejnym roku budżetowym.

 

 

{"register":{"columns":[]}}