W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpłatny system SMS z powiadomieniami dla mieszkańców

System_powiadomień_w_Gminie_Wiśniew

Przypominamy, że w Gminie Wiśniew funkcjonuje bezpłatny system powiadomień SMS dla mieszkańców. Osoby, które dołączyły do systemu otrzymują za jego pomocą powiadomienia o terminie i rodzaju odbieranych śmieci oraz ważne komunikaty o przerwach w dostawie wody, awariach, zebraniach, wydarzeniach itp. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Wiśniew do bezpłatnej rejestracji.

Wyrażenie chęci dołączenia do systemu powiadomień oznacza pełną anonimowość. W systemie są tylko nasze dane kontaktowe tj. numer telefonu komórkowego i miejsce zamieszkania. W każdej chwili można je poprawić lub zmienić. Korzystanie z usługi jest całkowicie bezpłatne, użytkownik wyrażający chęć otrzymywania powiadomień sms nie ponosi żadnych kosztów związanych z odbieraniem wiadomości. W każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji z usługi - również nieodpłatnie.

- Do uruchomienia tego typu systemu komunikacji z mieszkańcami „zdopingowała” nas obecna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa. Chcemy w ten sposób szybciej docierać do naszych mieszkańców z komunikatami dotyczącymi m.in. działań podejmowanych przez władze gminy w związku z tym zagrożeniem – powiedział wójt gminy Krzysztof Kryszczuk.

Przesyłane przez Urząd Gminy Wiśniew informacje będą dotyczyły m.in:

  • komunikatów dotyczących koronawirusa,
  • zagrożeń meteorologicznych,
  • awarii i planowanych przerw w dostawie wody,
  • utrudnień w ruchu i nagłych zagrożeń,
  • ważnych wiadomości i wydarzeń z obszaru kultury, oświaty, sportu i samorządu.

Aby zapisać się do systemu powiadamiania SMS należy:

Wysłać sms z kodem sołectwa odnośnie którego będą wysyłane powiadomienia. Szczegóły dotyczące kodów w tabelce poniżej. Koszt aktywacji usługi to koszt sms-a według taryfy Państwa operatora.

Kod zapisania się do systemu:
UGWisniew.+nazwa miejscowości (pisana jak w tabeli).
Przykład: gdy chcemy otrzymywać wiadomości dla miejscowości Borki-Kosiorki, wysyłamy sms pod numer 4628 o treści: UGWisniew.+Borki_Kosiorki

Kod wypisania się z systemu:
UGWisniew.-nazwa miejscowości (pisana jak w tabeli).
Przykład: gdy nie chcemy otrzymywać wiadomości dla miejscowości Borki-Kosiorki, wysyłamy sms pod numer 4628 o treści: UGWisniew.-Borki_Kosiorki

Po poprawnym zgłoszeniu otrzymają Państwo SMS zwrotny z potwierdzeniem dodania do systemu, w przypadku nie otrzymania potwierdzenia prosimy o sprawdzenie poprawności treści wysłanej wiadomości.

Zachęcamy naszych mieszkańców do skorzystania z tej usługi komunikacji.

Więcej informacji:
Kody rejestracyjne systemu SMS Api
Klauzula informacyjna RODO

{"register":{"columns":[]}}