W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmarł Jerzy Siwy - Radny Rady Gminy Świerklaniec

10.03.2023

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Jerzego Siwego, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

śp. Jerzy Siwy

Jerzy Siwy przez wiele lat był Radnym Rady Gminy Świerklaniec kilku kadencji, reprezentując mieszkańców sołectwa Nakło Śląskie. W kadencji 2014 – 2018 był Przewodniczącym Rady Gminy Świerklaniec, a w obecnej kadencji od 2018 roku był Przewodniczącym Komisji Gospodarki, Budżetu i Inwestycji. Jerzy Siwy był też działaczem społecznym i sportowym. Był długoletnim Przewodniczącym Rady Fundacji „Dzieci Śląska" im. Kai Mireckiej-Ploss, a także jednym z współzałożycieli klubu kajakowego UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. To między innymi dzięki Jego staraniom Pani Kaja Mirecka-Ploss została Patronką Szkoły Podstawowej w Nakle Śląskim.

Jerzy Siwy był oddany działalności na rzecz lokalnej społeczności Nakła Śląskiego, Gminy Świerklaniec i Powiatu Tarnogórskiego. Z racji swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego jako pracownik samorządowy, wypełniał swoje społeczne obowiązki z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem.
Był też miłośnikiem sportu, który przez wiele lat czynnie uprawiał i propagował go wśród dzieci I młodzieży.

Składamy szczere wyrazy współczucia pogrążonej w żałobie Rodzinie i Przyjaciołom śp. Jerzego Siwego.

Nabożeństwo żałobne śp. Jerzego Siwego odbędzie się 14 marca (wtorek) o godz. 9.00 w kościele NSPJ w Nakle Śląskim. Po nim nastąpi odprowadzenie na miejsce  spoczynku.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}