W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Centralna ewidencja emisyjności budynków

Od 1 lipca 2021 r. zgodnie z ustawą o termomodernizacji istnieje obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklaracja dotyczy źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

Czego dotyczy deklaracja?
Deklaracja dotyczy źródła / źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

W jaki sposób mogę złożyć deklarację?

  • W formie elektronicznej, czyli przez internet. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Oprócz tego, że umożliwia to oszczędność czasu oraz pieniędzy, niewątpliwą zaletą jest również to, że deklarację można złożyć nie wychodząc z domu. Zrobisz to na stronie https://zone.gunb.gov.pl/.
  • W formie papierowej - wypełniony dokument można będzie wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie (zgodnie z lokalizacją budynku).

Na kim spoczywa obowiązek złożenia deklaracji?
Obowiązek spoczywa na właścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się Źródło ciepła i spalania paliw.

W jakim terminie trzeba złożyć deklarację?
Na wystanie deklaracji obywatele będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już
istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Materiały

Deklaracja A - budynki i lokale mieszkaniowe
deklaracja​_a​_mieszkaniowe.pdf 0.25MB
Deklracja B - budynki i lokale niemieszkaniowe
deklaracja​_b​_niemieszkaniowe.pdf 0.28MB
{"register":{"columns":[]}}