W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmarł Alojzy Gacki szkoleniowiec i działacz kajakarski, związany z klubem UKS Świerklaniec

06.04.2021

Ze smutkiem przyjąłem informację, że 4 kwietnia 2021 r. w wieku 70 lat zmarł Pan Alojzy Gacki, pochodzący z Nakła Śląskiego szkoleniowiec i działacz kajakarski, związany z klubem z UKS Świerklaniec, w którym szkolił młodych zawodników i którego przez lata był Prezesem.

Ś. P. Alojzy Gacki

Mgr inż. energetyki i budowy maszyn, absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach. W szkołach średnich, m.in. w Tarnowskich Górach, nauczał młodzież podstaw elektrotechniki, ale jego pasją był sport. Tworzył kajakarstwo i umacniał klub w Świerklańcu. Dał początek wielu karierom sportowym; spod jego trenerskiej ręki wyszło wielu reprezentantów naszego kraju. Był pierwszym trenerem mistrza olimpijskiego Tomasza Wylenżka. Po pożarze kajakowni w parku w Świerklańcu w 2008 r. dzięki m. in. jego staraniom wybudowano w jej miejscu nową.

Nabożeństwo żałobne Ś.P. Alojzego Gackiego obędzie się w dniu 8 kwietnia 2021 r o godz. 9:00 w kościele NSPJ w Nakle Śląskim, po którym nastąpi odprowadzenie na miejsce spoczynku.

Pogrążonej w żałobie Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym składam  szczere wyrazy współczucia.

Marek Cyl
Wójt Gminy Świerklaniec

Zdjęcia (1)