Powrót

Złoto, srebro i brąz mieszkańców gminy na Mistrzostwach Śląska Judo

22.02.2021

20 lutego w Bytomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w Judo juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska w Judo wywalczył w grupie juniorów Łukasz Szołtysik z Orzecha. Srebro w grupie juniorek zdobyła Małgorzata Woś z Nakła Śląskiego. Brąz w grupie juniorek młodszych wywalczyła Natalia Horzela z Nakła Śląskiego.

Łukasz Szołtysik na najwyższym stopniu podium

Sobotnie zawody odbyły się w hali GKS Czarnych Bytom. Łukasz Szołtysik startował w wadze 60 kg. Wygrał przez ippon z V-ce Mistrzem Polski Bartoszem Naczyńskim z UKS Dwójka Rydułtowy i Patrykiem Zawadzkim z Czarnych Bytom, co dało mu tytuł Mistrza Śląska w Judo juniorów. Małgorzata Woś startowała w wadze 63kg (uległa w walce finałowej zawodniczce AZS AWF Katowice – Aleksandrze Konopce). Zawodniczka została Wicemistrzynią Śląska w Judo juniorów. Brąz w grupie juniorek młodszych w wadze +70kg wywalczyła Natalia Horzela. W najbardziej obsadzonej wadze 73kg juniorów młodszych VII miejsce zajął Antoni Woś z Nakła Śląskiego. Zawodnicy reprezentują klub UKS Judo Ahinsa. Gratulujemy serdecznie świetnych wyników!

{"register":{"columns":[]}}