W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sprinterka Karolina Bąbel ze Świerklańca powołana do szerokiej Kadry Narodowej

10.09.2021

Niespełna 16-letnia Karolina Bąbel ze Świerklańca z powodzeniem trenuje lekkoatletykę. W lutym na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu zajęła 7 miejsce w biegu sprinterskim na 60 m, w lipcu zajęła 12 miejsce w sprincie na 100 m w Mistrzostwach Polski we Włocławku na otwartym stadionie. Została również powołana do zaplecza Kadry Narodowej.

Karolina Bąbel podczas zawodów lekkoatletycznych

Karolina Bąbel od 6 lat trenuje w klubie sportowym Champion Lasowice-AZS AWF Katowice, pod okiem trenera Marka Christa.
- W IV klasie szkoły podstawowej nauczycielka WF-u oznajmiła, że córka jest bardzo wysportowana jak na swój wiek, a w bieganiu wyprzedza nawet chłopców. Pojawił się pomysł, żeby zapisać ją do klubu sportowego. Dostałam też adres do lekkoatletycznego Klubu Champion Lasowice – wspomina mama Karoliny, pani Wioletta.
- Początkowo, trener Marek Christ nas zniechęcał twierdząc że codzienne treningi po 2 godziny są męczące, trudne dla dziecka i kłopotliwe dla rodziców jeśli chodzi o dojazdy. Oboje z mężem postanowiliśmy spróbować. Po kilku miesiącach już były pierwsze sukcesy, a Karolina odnalazła się w biegach sprinterskich. I tak to wszystko się zaczęło. – dodaje mama dziewczyny. Jak podkreśla jest bardzo dumna ze swojej córki, bo jest wyjątkowo zdyscyplinowana i pracowita.
- Wie co chce osiągnąć. Wierzę w to, że to dopiero początek jej wspaniałej kariery – zakończyła pani Wioletta Bąbel.
Tego Karolinie życzymy i trzymamy za nią kciuki.