W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Setne urodziny pani Gertrudy Mrozek!

01.08.2022

Z okazji setnej rocznicy urodzin dostojną jubilatkę panią Gertrudę Mrozek (z domu Strzelczyk) odwiedził w Świerklańcu wójt Gminy marek Cyl wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Gabrielą Pandzioch. Wójt w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy Świerklaniec złożył najserdeczniejsze życzenia, wręczył list gratulacyjny, kwiaty oraz kosz upominkowy.

Pani Gertruda Mrozek podczas setnych urodzin

Spotkanie było okazją do rozmowy i powspominania przeszłości, a dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości było wzniesienie toastu za zdrowie jubilatki, podczas którego odśpiewano gromkie "200 lat''. Pani Gertruda urodziła się 1 sierpnia 1922 roku w Piekarach Rudnych, dzisiejszej dzielnicy miasta Tarnowskie Góry, w wielodzietnej rodzinie - miała ośmioro rodzeństwa. Po śmierci rodziców zajmowała się wychowywaniem swoich braci i sióstr. Życie zawodowe Pani Gertrudy to praca w gospodarstwie i na roli ale także na kopalni, gdzie zajmowała się ekspedycją wagonów kolejowych z węglem. Wytchnienie i satysfakcję dawała jubilatce praca w przydomowym ogródku – wyznała, że gdyby jeszcze mogła, to chętnie "plewiłaby" grządki. Od prawie 60 lat pani Gertruda przebywa w Świerklańcu mieszkając w domu z córką Marią, a radość sprawiają Jej odwiedziny rodziny czy znajomych.
Pomimo swojego zacnego wieku pani Gertruda cieszy się zdrowiem i bardzo dobrą pamięcią. Zdaniem jubilatki receptą na długowieczność jest praca i wiara. W domu w którym mieszka, daje się odczuć przyjazną atmosferę, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. To stąd bierze się radość życia pani Gertrudy oraz życzliwość dla ludzi.
W końcowych życzeniach skierowanych do szanownej jubilatki wójt podkreślił, że 100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzą lata doświadczeń, naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. Życząc jubilatce zdrowia i samych słonecznych dni, wójt podkreślił, że ten jubileusz to również wielka duma dla mieszkańców oraz władz samorządowych gminy Świerklaniec.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Jacka Grysko.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}