W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przedszkole w Nowym Chechle z refundacją

23.11.2021

17 listopada Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o podwyższeniu o ponad 1 240 000 zł dofinansowania do projektu pn. „Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec”.

Przedszkole w Nowym Chechle z lotu ptaka

Budowa przedszkola w Nowym Chechle była inwestycją dofinansowaną ze środków unijnych. Realne koszty wykonania projektu przekroczyły jednak zaplanowany budżet. Gmina pokryła dodatkowe koszty ze środków własnych, a następnie zwróciła się  do Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, dzięki którego pozytywnej opinii i podjętej przez jego Zarząd uchwale, gmina Świerklaniec mogła zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o refundację poniesionych wydatków. Prośba gminy została wysłuchana. 17 listopada br. Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o podwyższeniu dofinansowania o ponad 1 240 000 zł.
Dzięki temu całkowita wartość projektu wyniosła 9 381 275,32 zł przy wkładzie Funduszy Europejskich na poziomie 5 356 735,05 zł.
Przypomnijmy, że zajęcia w nowym przedszkolu w Nowym Chechle rozpoczęły się 1 września 2020 roku. Nowoczesny czterooddziałowy budynek przygotowano na setkę dzieci. Przedszkole jest parterowe i spełnia wszystkie niezbędne standardy. W budynku jest kilka sal oraz kuchnia, a na podwórku nowy plac zabaw. Prace modernizacyjne wykonane w ramach projektu objęły także budynek sąsiedniej szkoły podstawowej.
Projekt "Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec" został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

{"register":{"columns":[]}}