W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program Ograniczenia Emisji - wyniki po rozpatrzeniu wniosków

31.05.2021

Prezentujemy listę wniosków zakwalifikowanych. Zrealizowanych zostanie 100 pierwszych wniosków.

Komunikat Urzędu Gminy Świerklaniec

W ramach naboru złożonych zostało 160 wniosków. W pierwszej kolejności do dofinansowania zostały wybrane zgodnie z Regulaminem wnioski na gaz i pompy ciepła, w dalszej kolejności wnioski na piece węglowe i biomasę.

Do programu zakwalifikowało się 100 wniosków na gaz i pompę ciepła, 24 wnioski na węgiel i biomasę, łącznie pozytywnie oceniono 124 wnioski.

Zrealizowanych zostanie 100 pierwszych wniosków zakwalifikowanych do Programu. W momencie zwalniania się miejsc np. w związku z rezygnacją mieszkańca z Programu, Operator
będzie dobierał kolejne wnioski z listy do realizacji.

Do programu nie zostało zakwalifikowanych 36 wniosków, które nie spełniały warunków regulaminowych, takich jak np: wiek pieca (minimum 10 lat), brak zarejestrowanej działalność gospodarczej na nieruchomości, nieuregulowany stosunek prawny w Księdze wieczystej, wymianapieca gazowego, powierzchnia budynku powyżej 300 m2.

Z pierwszymi 100 osobami zakwalifikowanymi do Programu będzie się kontaktować telefonicznie
Operator tj. firma Ekoscan.

Materiały

Wyniki wniosków złożonych w ramach POE na terenie Gminy Świerklaniec - etap VII rok 2021
wyniki​_poe​_2021.pdf 0.76MB