W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Potrawy jarskie w najlepszym wydaniu

11.10.2021

8 października panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Świerklaniec uczestniczyły w konkursie Potraw Tradycyjnych i Regionalnych, który odbył się w Tąpkowicach. Tematyką tegorocznego konkursu były potrawy jarskie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Orzechu

Szałot śląski, pasta z makreli, rolada z łososiem, krokiety z kiszoną kapustą to tylko niektóre z zaprezentowanych potraw przez KGW z Nakła Śląskiego, Nowego Chechła, Orzecha i Świerklańca. Do jury, które oceniało dania został zaproszony wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl. Panie otrzymały od wójta upominki, które zapewne przydadzą się im w gotowaniu.
W konkursie Potraw Tradycyjnych i Regionalnych uczestniczyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu. Konkurs organizowany był przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nakle Śląskim.

Zdjęcia (8)