W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Organizacja zimowego utrzymania dróg w gminie 2021/2022

25.11.2021

Urząd Gminy Świerklaniec informuje, że wykonawcą zimowego utrzymania dróg jest Zakład Robót Drogowych z Radzionkowa. Poniżej kontakt telefoniczny do koordynatorów "akcji zima".

Akcja zima - zimowe utrzymanie dróg. Droga w zimie

Koordynatorzy ze strony Urzędu Gminy:
Marek Grabowski 728 429 186
Sylwia Waloszek 728 429 191
Dominik Helisz 728 429 190
oraz (32) 284-74-36, (32)284-74-35 w godzinach pracy tut. Urzędu.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o parkowanie samochodów w miejscach, w których nie będą one kolidowały z prowadzeniem odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg. Nieparkowanie samochodów na jezdniach w czasie intensywnych opadów śniegu i po ich zakończeniu przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Ponadto przypominamy wszystkim mieszkańcom, iż zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek uprzątnięcia śniegu oraz lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Ta sama zasada dotyczy likwidowania nawisów lodowych, które mogą pojawić się na dachach państwa domów, a są bardzo niebezpieczne zarówno dla przechodzących pieszych jak i mogą uszkodzić zaparkowane na chodnikach samochody.

{"register":{"columns":[]}}