W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe książki w szkole w Orzechu cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich zakup sfinansowano z Narodowego Programu Czytelnictwa

17.01.2023

W listopadzie 2021 r. Gmina Świerklaniec złożyła wniosek do Wojewody Śląskiego o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych w ramach programu wieloletniego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3. Wsparcie w wysokości ponad 10 tys. zł zostało przyznane dla szkoły podstawowej w Orzechu.

Biblioteka z półkami pełnymi książek oraz stolikami i krzesłami

Program wieloletni pn.  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3.dotyczy wspierania w latach 2021-2025 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Wsparcie jakie zostało przyznane w 2022 roku dla szkoły podstawowej w Orzechu, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu wyniosło 10400 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 12989,92 zł, w tym wkład własny organu prowadzącego 2600 zł. Środki otrzymane z Programu zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, zakup elementów wyposażenia biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Zakupione książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników, co spowodowało wzrost wypożyczeń w bibliotece szkolnej.

{"register":{"columns":[]}}