W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Niemal połowa mieszkańców gminy zaszczepiona przeciw COVID. W dalszym ciągu zachęcamy seniorów

16.07.2021

Na ministerialnej stronie internetowej można sprawdzić poziom wyszczepienia mieszkańców w konkretnych gminach. Z danych na dzień 16 lipca wynika, że pacjentów w pełni zaszczepionych przeciwko COVID jest 5969, co daje 47,7 procent zaszczepionych mieszkańców gminy Świerklaniec. Mamy największy procent zaszczepionych osób w powiecie tarnogórskim.

Szczepienie

W poszczególnych grupach wiekowych zaszczepionych jest:
12-19 lat - 388 osób
20-39 lat - 1550 osób
40-59 lat - 2324 osób
60-69 lat - 1110 osób
70+ lat - 1084 osób.

Widząc kolejne wzrosty zakażeń nowymi wariantami koronawirusa gorąco zachęcamy do szczepień.
Przypominamy, że szczepienia prowadzi na terenie gminy Świerklaniec Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Świerklańcu.
Można także zarejestrować się na szczepienie przez ineternet (szczegóły pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja) oraz przez infolinię.
989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dzwoniąc na infolinię, otrzymasz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi.

Poziom wyszczepienia mieszkańców konkretnych gmin można sprzwdzać pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking.