W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dystrybucja węgla zakupionego na preferencyjnych warunkach

25.11.2022

Od 28 listopada rozpocznie się dystrybucja węgla kupowanego od Gminy Świerklaniec przez dla gospodarstwa domowe na preferencyjnych warunkach. Cena za 1 tonę węgla będzie wynosiła 1866 zł. Transport węgla ze składu do mieszkańca będzie bezpłatny.

Węgiel

Urząd Gminy skontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami, którzy złożyli wnioski (lub mailowo - jeżeli ktoś oznaczył to we wniosku). Cena 1866 zł obejmuje 1 tonę węgla groszek lub orzech. Cena nie obejmuje ewentualnego workowania paliwa. Jeśli mieszkaniec chciałby skorzystać z tej usługi, powinien poinformować o tym pracownika Urzędu Gminy Świerklaniec, który będzie się z nim kontaktował.
Prawa zakupu węgla od gminy nie będą mieć osoby, które już zakupiły węgiel po cenie niższej niż 2000 zł. Wniosek o zakup preferencyjny zawierał oświadczenie, że ani wnioskodawca, ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie kupili paliwa stałego na sezon grzewczy 2022–2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości, co najmniej takiej jak określona w rozporządzeniu.

{"register":{"columns":[]}}