W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Będzie dofinansowanie do OZE w budynkach jednorodzinnych

28.03.2024

Rekordowe dofinansowanie do OZE w budynkach jednorodzinnych dla wspólnego wniosku trzech gmin: Tarnowskich Gór, Bobrownik i Świerklańca. Łącznie dofinansowanie wyniesie 109 milionów złotych, a całkowita wartość tego wyczekiwanego przez mieszkańców projektu to 128,5 mln zł.

109 milionów dofinansowania dla gmin Tarnowskie Góry, Bobrowniki i Świerklaniec. Napis na tle zdjęcia flagi unijnej. Wokół dwa zdjęcia : fotowoltaiki i pompy ciepła.

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do realizacji wspólny wniosek Tarnowskich Gór, Bobrownik i Świerklańca, a konkurencja była ogromna. Łącznie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii w budynkach jednorodzinnych wyniesie 109 milionów złotych, a całkowita wartość tego wyczekiwanego przez mieszkańców projektu to 128,5 mln zł.
To świetna wiadomość, ale dopiero początek drogi do zrealizowania projektu. Teraz czeka nas wytężona praca, aby mieszkańcy mogli zastosować w swoich domach ekologiczne rozwiązania, które przyczynią się do poprawy naszego środowiska. Gwarantujemy, że dzięki współpracy doświadczonych zespołów z Tarnowskich Gór, Bobrownik i Świerklańca wszystko odbędzie się sprawnie.
W tym miejscu dziękujemy mieszkańcom za duże zainteresowanie projektem i wiarę w nasze możliwości.
O dalszych działaniach będziemy informować.

{"register":{"columns":[]}}