W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

#SZCZEPIMY SIĘ

SZCZEPIMY SIĘ!

8 kwietnia 2021 r.

Wprowadzone zmiany w Narodowym Programie Szczepień
 

W II kwartale tego roku nastąpią zmiany w Narodowym Programie Szczepień, poprzez większą liczbę punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek.

 

W ramach nowelizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 powstaną nowe punkty i miejsca szczepień.

 

Więcej punktów szczepień

Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach rezerwowych i węzłowych. Z myślą o pacjentach leżących uruchomione zostały także wyjazdowe i mobilne zespoły szczepiące.

 

Dla mieszkańców Gminy Mokobody mobilne punkty szczepień znajdują się:

 1. Siedlce, ul. Poniatowskiego 26, nr telefonu 667 679 955
 2. Siedlce, ul. Kleeberga 2, nr telefonu 25 633 35 55 

 

W ramach nowelizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 powstaną nowe punkty i miejsca szczepień.

 

Szczepionkę będzie można przyjąć w:
    - przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),
    - szpitalach rezerwowych,
    - szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),
    - punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),
    - punktach drive thru,
    - zakładach pracy,
    - aptekach.

Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.

    Kto kwalifikuje do szczepienia?

W II kwartale tego roku kwalifikować do szczepień będą już nie tylko lekarze, ale również: stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, fizjoterapeuci, asystenci medyczni oraz studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Kto może szczepić?

Poszerzona zostanie też kadra szczepiąca. Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Uwaga! Zmieni się też sam proces kwalifikacji. Do tej pory pacjent musiał przejść badanie lekarskie i uzupełnić kwestionariusz.

Od II kwartału podstawą kwalifikacji do szczepienia przeciw COVID-19 będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu. Jeżeli pacjent wypełni kwestionariusz i oświadczy wszystko prawidłowo, zostanie dopuszczony do szczepienia. Jeżeli w kwestionariuszu coś wzbudzi wątpliwości, osoba wykonująca szczepienie skonsultuje się z lekarzem.

Rejestracja na szczepienia


W kwietniu uruchomione zostaną zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
    12 kwietnia – rocznik 1962,
    13 kwietnia – rocznik 1963,
    14 kwietnia – rocznik 1964,
    15 kwietnia – rocznik 1965,
    16 kwietnia – rocznik 1966,
    17 kwietnia – rocznik 1967,
    19 kwietnia – rocznik 1968,
    20 kwietnia – rocznik 1969,
    21 kwietnia – rocznik 1970,
    22 kwietnia – rocznik 1971,
    23 kwietnia – rocznik 1972.

UWAGA! Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.


Formy rejestracji

Wszyscy uprawnieni do szczepień mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS na podane numery telefonów o treści: SzczepimySie.

SMS można wysłać pod numery 664 908 556, 880 333 333. 

Ważne! Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko z jednego z nich. 

Rejestrację prowadzą też punkty szczepień.

Punkt szczepień – Mokobody, ul. Cmentarna 2, nr telefonu – 25 6411 321


Wszyscy, którzy potrzebują dodatkowych informacji mogą je uzyskać na specjalnej stronie gov.pl/szczepimysię:
 

źródło: gov.pl

 

 

 

 

29 marca 2021 r.

 

 

25 marca 2021 r.

Aktualne terminy rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19

Od poniedziałku 22 marca uruchomione zostały zapisy na szczepienia dla kolejnych roczników. Za Centrum Informacyjnym Rządu podajemy szczegóły.

W poniedziałek 22 marca, ruszyły zapisy na terminy dla osób urodzonych w latach 1955-1956, czyli 65 i 66 latków. Cały czas mogą zapisywać się seniorzy w wieku 67 i 68 lat. Od wtorku 23 marca zapisać mogą się osoby urodzone w latach 1957-1961, czyli dla seniorów powyżej 60 lat. Od czwartku 25 marca wznowione są też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat.

Jak można zarejestrować się na szczepienie?

Najlepiej na szczepienie zapisać się zdalnie: telefonicznie lub przez Internet.

Można jednak wybrać inny sposób:

ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

WYŚLIJ SMS – przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

ZAREJESTRUJ SIĘ W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

Punkt szczepień znajdujący się w Gminie Mokobody, ul. Cmentarna 2, tel. 25 6411321

 

 

 

8 marca 2021 r.

Harmonogram i kolejność rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 do końca I kwartału 2021r.

Wkraczamy w kolejny etap szczepień. Zachęcamy do rejestracji:

 • osoby w wieku od 65 lat,
 • pacjentów z chorobami przewlekłymi,
 • służby mundurowe.

Jeśli jesteś w grupie uprawnionych – zarejestruj się! Szczepionka to gwarancja bezpieczeństwa. Nawet jeśli osoba zaszczepiona zachoruje, to przejdzie tę chorobę dużo łagodniej niż ci, którzy nie przyjęli preparatu.

Program szczepień – poznaj ważne daty w marcu

Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień. Ważne daty w tym miesiącu to:

 •   7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;
 •   8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;
 • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;
 • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;
 • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;
 • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Szczepimy się! Zalecenia Rady Medycznej

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej zmienią się też zasady szczepień osób, które już przeszły Covid-19. Rada Medyczna zaleca aby ozdrowieńcy byli szczepieni później. Mają oni przyjąć jedną dawkę szczepionki po 6 miesiącach, licząc od dnia uzyskania wyniku testu potwierdzającego zakażenie.

Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat

11 marca uruchomiona zostanie rejestracja na szczepienia dla osób z wieku od 65 do 69 lat.

 • Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem

Ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób, wprowadzony został harmonogram rejestracji:

DATA

GRUPA

11.03 - 13.03

Rocznik 1952

18.03 - 20.03

Rocznik 1952 - 1954

22.03 - 24.03

Rocznik 1952 - 1956

25.03 - 27.03

Grupa 70+


Uwaga! Pierwszeństwo w rejestracji mają osoby najstarsze, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.

- Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanym czasie, będzie mógł to zrobić później. Podawane terminy to czas dedykowany tylko dla określonych roczników. Podział na mniejsze grupy naszych seniorów, zmniejszy liczbę osób, które w danym czasie zgłaszają się do zapisów po to, żeby nie generować kolejek, żeby te zapisy były jak najłatwiejsze i żeby nie trzeba było długo czekać na swoją kolej.

 • Zgłoś się przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony

Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Dlaczego?

 • Bo możesz zrobić to już teraz – nie musisz czekać na Twoją kolej rejestracji.
 • Bo będzie sprawniej i szybciej – po przesłaniu formularza, nie będziesz musiał już nigdzie dzwonić, ani pisać. To konsultant z infolinii do Ciebie zadzwoni.

Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zostaniesz poproszony      o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz we wskazanym miejscu. I… to wszystko. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy umówisz się na konkretny                  i dogodny dla Ciebie termin szczepienia.

Inne formy rejestracji

Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS na podane numery telefonów o treści: SzczepimySie.

Do tej pory SMS można było wysłać pod numer 664 908 556. Teraz udostępniony jest  drugi numer  -880 333 333

Ważne! Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko      z jednego z nich. 

Rejestrację prowadzą też punkty szczepień.


Od 15 marca startują szczepienia przewlekle chorych

Pacjenci z chorobami współistniejącymi mają obniżoną odporność, a występujące u nich problemy zdrowotne to większe ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań wywołanych koronawirusem, dlatego też od 15 marca ruszą szczepienia dla tej grupy pacjentów.

W celu sprawnego przeprowadzenia szczepień również wśród osób przewlekle chorych obowiązuje kolejność szczepień. Na początku szczepionkę będą mogli przyjąć:

 • pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek;
 • pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dni 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią;
 • pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne;
 • pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Rada Medyczna rekomenduje, by szczepieniami objąć również  pacjentów, którym zdiagnozowano choroby onkologiczne, a którym jeszcze nie podjęto leczenia, a także pacjentów, którzy zostali zakwalifikowani do przeszczepów. 

Skierowania dla tej grupy wystawione będą automatycznie. Pacjenci dializowani będą mogli się zaszczepić w swojej stacji dializ, osoby hospitalizowane – w szpitalach, w których są leczone. Uprawnieni będą mogli także skorzystać ze szczepień w szpitalach węzłowych lub       w wybranym przez siebie punkcie populacyjnym.

Potrzebującym pacjentom  udostępnione będą  także mobilne zespoły szczepiące. Przyjadą one do osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu. O kwalifikacji do szczepień zdecydują lekarze prowadzący oraz medycy tuż przed podaniem samej szczepionki. Szczegółowe informacje dla osób przewlekle chorych udostępnione są  na stronie gov.pl/szczepimysie.

 

 

 

1 luty 2021 r.

Informacja dotycząca utworzenia punktu informacyjnego dotyczącego szczepień przeciw COVID-19 mieszkańców Gminy Mokobody

Informuję, że z dniem 15.01.2021r. w Urzędzie Gminy Mokobody rozpoczyna działalność punkt informacyjny dotyczący wsparcia kampanii informacyjnej dotyczącej realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 oraz organizacji dowozu osób z ograniczoną mobilnością do punktu szczepień.                                                  

Osobą odpowiedzialną w kwestii szczepień w Gminie Mokobody jest Marzena Szalwa.

Punkt informacyjny dostępny pod numerem telefonu 25 641 17 56 w godzinach:

Poniedziałek – czwartek w godz.  8:00-15:00

Piątek w godz. 8:00-13:00

 

Punkt szczepień przeciwko koronawirusowi w Gminie Mokobody:

Mokobody, ul. Cmentarna 2, Kalinowska Elżbieta - nr telefonu: 25 6411321 

 

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się w zakładce #SZCZEPIMYSIĘ http://www.mokobody.pl/art,920,szczepimy-sie.html

Wójt

        /-/ Iwona Księżopolska

Materiały

Zarejestruj się na szczepienie - informacja dla seniorów (1)
Zarejestruj​_się​_na​_szczepienie​_-​_informacja​_dla​_seniorów​_(1).jpg 1.43MB
Zarejestruj się na szczepienie - informacja dla seniorów (2)
Zarejestruj​_się​_na​_szczepienie​_-​_informacja​_dla​_seniorów​_(2).jpg 0.99MB
Jakie grupy będą szczepione w pierwszej kolejności?
Grupy​_szczepione​_w​_pierwszej​_kolejnosci.png 0.16MB
Jak będzie wyglądał proces szczepień?
harmonogram11.jpg 0.48MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
SzczepimySie​_-​_plakat​_page-0001.jpg 0.74MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
SzczepimySie​_-​_ulotka-1[1].jpg 1.12MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
Informacja​_dla​_pacjenta​_page-00011.jpg 0.55MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
Informacja​_dla​_pacjenta​_page-0002.jpg 0.53MB

Zdjęcia (8)