W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Szczepimy się

#SZCZEPIMY SIĘ

SZCZEPIMY SIĘ!

14 czerwiec 2021 r.

 

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. Informację w tej sprawie wysłaliśmy dziś, 11 czerwca do wszystkich szkół i placówek oświatowych. Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.   

 

Załączniki:

  1. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
  2. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
  3. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
  4. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 maja 2021 r.

Szczepienia 16 i 17-latków

Od poniedziałku 17 maja br. zaczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatków powyżej 16 roku życia, tj. urodzonych w latach 2004 i 2005.

E-skierowanie swojego dziecko znajdziesz na jego Internetowym Koncie Pacjenta

Nastolatka na szczepienia można będzie zarejestrować przez:

  • bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień 
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556  lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL i nazwisko Twojego dziecka, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Żeby się zakwalifikować na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia.

W przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz musi podpisywać rodzic lub prawny opiekun. 

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

Uwaga! Jeśli nastolatek nie przyniesie na szczepienie kwestionariusza podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego, to ten musi z nim przyjść.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16+.

Po każdym z kolejnych dwóch szczepień nastolatek otrzyma zaświadczenie o przebytym szczepieniu. Będzie ono też, podobnie jak kod QR potwierdzający pełny cykl szczepienia, na Internetowym Koncie Pacjenta nastolatka (Na IKP wybierz „Profilaktyka”, a następnie „Szczepienia”). 

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia 2021 r.

Nowy harmonogram szczepień przeciw COVID-19

Od poniedziałku 26 kwietnia br. obowiązuje nowy harmonogram zapisów na szczepienie przeciw COVID-19:

  • 26 kwietnia – roczniki 1974-1975,
  • 27 kwietnia – roczniki 1976-1977,
  • 28 kwietnia – roczniki 1978-1979,
  • 29 kwietnia – roczniki 1980-1981,
  • 30 kwietnia – roczniki 1982-1983,
  • 1 maja – roczniki 1984-1985,
  • 3 maja – roczniki 1986-1987,
  • 4 maja – roczniki 1988-1989,
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1995-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1998-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2001-2002-2003.

Dalej trwa rejestracja z roczników 1962 - 1973

Jeśli nie zgłosiłaś/eś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Możesz to zrobić w dowolnym terminie. 

Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19

Rejestracja pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpoczęła się 10 marca 2021 r. Szczepienia - 15 marca 2021r.

Jeśli jesteś pacjentem:

  • dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
  • z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  • z chorobą nowotworową, ale przed rozpoczęciem leczenia,
  • po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
  • oczekującym na przeszczep,
  • poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej,

- możesz się zaszczepić priorytetowo.

 

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałaś/eś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał/a zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę  i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.              Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie www.gov.pl                     w zakładce „Jak się zaszczepić” -  „Mapa punktów szczepień”.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłaś/eś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 4. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Pamiętaj! Tylko numery 880 333 333 lub 664 908 556 są przeznaczone do rejestracji na szczepienia poprzez SMS. Jeżeli dostaniesz SMS-a z innego numeru, nie odpowiadaj! Może to być próba wyłudzenia np. pieniędzy. Zawsze weryfikuj numer telefonu na stronie gov.pl/szczepimysie.

Jak zarejestrować się poprzez SMS?

Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

  1. Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 880 333 333.
  2. Otrzymasz SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony(a) o numer PESEL.
  3. Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a.
  4. Zostaniesz poproszony(a) o twój kod pocztowy. Dzięki temu zaproponujemy ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
  5. Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222
  6. Otrzymasz informację o:
  • najbliższym możliwym terminie szczepienia,
  • adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane,
  • a także godzinie szczepienia.
  1. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedz na tę wiadomość TAK.
  2. Jeżeli odpowiedziałaś/eś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
  3. Jeśli termin i lokalizacja ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji! 
  4. Jeżeli odpowiesz NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.

UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

Ważne! Do zapisów na szczepienia przeznaczony jest także numer 664 908 556. Udostępnione są dwa numery, ale każdy z nich prowadzi do jednego systemu. Podczas rejestracji korzystaj zatem tylko z jednego numeru.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

 

 

8 kwietnia 2021 r.

Wprowadzone zmiany w Narodowym Programie Szczepień
 

W II kwartale tego roku nastąpią zmiany w Narodowym Programie Szczepień, poprzez większą liczbę punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek.

 

W ramach nowelizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 powstaną nowe punkty i miejsca szczepień.

 

Więcej punktów szczepień

Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach rezerwowych i węzłowych. Z myślą o pacjentach leżących uruchomione zostały także wyjazdowe i mobilne zespoły szczepiące.

 

Dla mieszkańców Gminy Mokobody mobilne punkty szczepień znajdują się:

  1. Siedlce, ul. Poniatowskiego 26, nr telefonu 667 679 955
  2. Siedlce, ul. Kleeberga 2, nr telefonu 25 633 35 55 

 

W ramach nowelizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 powstaną nowe punkty i miejsca szczepień.

 

Szczepionkę będzie można przyjąć w:
    - przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),
    - szpitalach rezerwowych,
    - szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),
    - punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),
    - punktach drive thru,
    - zakładach pracy,
    - aptekach.

Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.

    Kto kwalifikuje do szczepienia?

W II kwartale tego roku kwalifikować do szczepień będą już nie tylko lekarze, ale również: stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, fizjoterapeuci, asystenci medyczni oraz studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Kto może szczepić?

Poszerzona zostanie też kadra szczepiąca. Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Uwaga! Zmieni się też sam proces kwalifikacji. Do tej pory pacjent musiał przejść badanie lekarskie i uzupełnić kwestionariusz.

Od II kwartału podstawą kwalifikacji do szczepienia przeciw COVID-19 będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu. Jeżeli pacjent wypełni kwestionariusz i oświadczy wszystko prawidłowo, zostanie dopuszczony do szczepienia. Jeżeli w kwestionariuszu coś wzbudzi wątpliwości, osoba wykonująca szczepienie skonsultuje się z lekarzem.

Rejestracja na szczepienia


W kwietniu uruchomione zostaną zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
    12 kwietnia – rocznik 1962,
    13 kwietnia – rocznik 1963,
    14 kwietnia – rocznik 1964,
    15 kwietnia – rocznik 1965,
    16 kwietnia – rocznik 1966,
    17 kwietnia – rocznik 1967,
    19 kwietnia – rocznik 1968,
    20 kwietnia – rocznik 1969,
    21 kwietnia – rocznik 1970,
    22 kwietnia – rocznik 1971,
    23 kwietnia – rocznik 1972.

UWAGA! Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.


Formy rejestracji

Wszyscy uprawnieni do szczepień mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS na podane numery telefonów o treści: SzczepimySie.

SMS można wysłać pod numery 664 908 556, 880 333 333. 

Ważne! Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko z jednego z nich. 

Rejestrację prowadzą też punkty szczepień.

Punkt szczepień – Mokobody, ul. Cmentarna 2, nr telefonu – 25 6411 321


Wszyscy, którzy potrzebują dodatkowych informacji mogą je uzyskać na specjalnej stronie gov.pl/szczepimysię:
 

źródło: gov.pl

 

 

 

 

29 marca 2021 r.

 

 

25 marca 2021 r.

Aktualne terminy rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19

Od poniedziałku 22 marca uruchomione zostały zapisy na szczepienia dla kolejnych roczników. Za Centrum Informacyjnym Rządu podajemy szczegóły.

W poniedziałek 22 marca, ruszyły zapisy na terminy dla osób urodzonych w latach 1955-1956, czyli 65 i 66 latków. Cały czas mogą zapisywać się seniorzy w wieku 67 i 68 lat. Od wtorku 23 marca zapisać mogą się osoby urodzone w latach 1957-1961, czyli dla seniorów powyżej 60 lat. Od czwartku 25 marca wznowione są też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat.

Jak można zarejestrować się na szczepienie?

Najlepiej na szczepienie zapisać się zdalnie: telefonicznie lub przez Internet.

Można jednak wybrać inny sposób:

ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

WYŚLIJ SMS – przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

ZAREJESTRUJ SIĘ W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

Punkt szczepień znajdujący się w Gminie Mokobody, ul. Cmentarna 2, tel. 25 6411321

 

 

 

8 marca 2021 r.

Harmonogram i kolejność rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 do końca I kwartału 2021r.

Wkraczamy w kolejny etap szczepień. Zachęcamy do rejestracji:

  • osoby w wieku od 65 lat,
  • pacjentów z chorobami przewlekłymi,
  • służby mundurowe.

Jeśli jesteś w grupie uprawnionych – zarejestruj się! Szczepionka to gwarancja bezpieczeństwa. Nawet jeśli osoba zaszczepiona zachoruje, to przejdzie tę chorobę dużo łagodniej niż ci, którzy nie przyjęli preparatu.

Program szczepień – poznaj ważne daty w marcu

Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień. Ważne daty w tym miesiącu to:

  •   7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;
  •   8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;
  • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;
  • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;
  • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;
  • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Szczepimy się! Zalecenia Rady Medycznej

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej zmienią się też zasady szczepień osób, które już przeszły Covid-19. Rada Medyczna zaleca aby ozdrowieńcy byli szczepieni później. Mają oni przyjąć jedną dawkę szczepionki po 6 miesiącach, licząc od dnia uzyskania wyniku testu potwierdzającego zakażenie.

Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat

11 marca uruchomiona zostanie rejestracja na szczepienia dla osób z wieku od 65 do 69 lat.

  • Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem

Ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób, wprowadzony został harmonogram rejestracji:

DATA

GRUPA

11.03 - 13.03

Rocznik 1952

18.03 - 20.03

Rocznik 1952 - 1954

22.03 - 24.03

Rocznik 1952 - 1956

25.03 - 27.03

Grupa 70+


Uwaga! Pierwszeństwo w rejestracji mają osoby najstarsze, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.

- Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanym czasie, będzie mógł to zrobić później. Podawane terminy to czas dedykowany tylko dla określonych roczników. Podział na mniejsze grupy naszych seniorów, zmniejszy liczbę osób, które w danym czasie zgłaszają się do zapisów po to, żeby nie generować kolejek, żeby te zapisy były jak najłatwiejsze i żeby nie trzeba było długo czekać na swoją kolej.

  • Zgłoś się przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony

Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Dlaczego?

  • Bo możesz zrobić to już teraz – nie musisz czekać na Twoją kolej rejestracji.
  • Bo będzie sprawniej i szybciej – po przesłaniu formularza, nie będziesz musiał już nigdzie dzwonić, ani pisać. To konsultant z infolinii do Ciebie zadzwoni.

Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zostaniesz poproszony      o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz we wskazanym miejscu. I… to wszystko. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy umówisz się na konkretny                  i dogodny dla Ciebie termin szczepienia.

Inne formy rejestracji

Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS na podane numery telefonów o treści: SzczepimySie.

Do tej pory SMS można było wysłać pod numer 664 908 556. Teraz udostępniony jest  drugi numer  -880 333 333

Ważne! Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko      z jednego z nich. 

Rejestrację prowadzą też punkty szczepień.


Od 15 marca startują szczepienia przewlekle chorych

Pacjenci z chorobami współistniejącymi mają obniżoną odporność, a występujące u nich problemy zdrowotne to większe ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań wywołanych koronawirusem, dlatego też od 15 marca ruszą szczepienia dla tej grupy pacjentów.

W celu sprawnego przeprowadzenia szczepień również wśród osób przewlekle chorych obowiązuje kolejność szczepień. Na początku szczepionkę będą mogli przyjąć:

  • pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek;
  • pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dni 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią;
  • pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne;
  • pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Rada Medyczna rekomenduje, by szczepieniami objąć również  pacjentów, którym zdiagnozowano choroby onkologiczne, a którym jeszcze nie podjęto leczenia, a także pacjentów, którzy zostali zakwalifikowani do przeszczepów. 

Skierowania dla tej grupy wystawione będą automatycznie. Pacjenci dializowani będą mogli się zaszczepić w swojej stacji dializ, osoby hospitalizowane – w szpitalach, w których są leczone. Uprawnieni będą mogli także skorzystać ze szczepień w szpitalach węzłowych lub       w wybranym przez siebie punkcie populacyjnym.

Potrzebującym pacjentom  udostępnione będą  także mobilne zespoły szczepiące. Przyjadą one do osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu. O kwalifikacji do szczepień zdecydują lekarze prowadzący oraz medycy tuż przed podaniem samej szczepionki. Szczegółowe informacje dla osób przewlekle chorych udostępnione są  na stronie gov.pl/szczepimysie.

 

 

 

1 luty 2021 r.

Informacja dotycząca utworzenia punktu informacyjnego dotyczącego szczepień przeciw COVID-19 mieszkańców Gminy Mokobody

Informuję, że z dniem 15.01.2021r. w Urzędzie Gminy Mokobody rozpoczyna działalność punkt informacyjny dotyczący wsparcia kampanii informacyjnej dotyczącej realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 oraz organizacji dowozu osób z ograniczoną mobilnością do punktu szczepień.                                                  

Osobą odpowiedzialną w kwestii szczepień w Gminie Mokobody jest Marzena Szalwa.

Punkt informacyjny dostępny pod numerem telefonu 25 641 17 56 w godzinach:

Poniedziałek – czwartek w godz.  8:00-15:00

Piątek w godz. 8:00-13:00

 

Punkt szczepień przeciwko koronawirusowi w Gminie Mokobody:

Mokobody, ul. Cmentarna 2, Kalinowska Elżbieta - nr telefonu: 25 6411321 

 

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się w zakładce #SZCZEPIMYSIĘ http://www.mokobody.pl/art,920,szczepimy-sie.html

Wójt

        /-/ Iwona Księżopolska

Materiały

Zarejestruj się na szczepienie - informacja dla seniorów (1)
Zarejestruj​_się​_na​_szczepienie​_-​_informacja​_dla​_seniorów​_(1).jpg 1.43MB
Zarejestruj się na szczepienie - informacja dla seniorów (2)
Zarejestruj​_się​_na​_szczepienie​_-​_informacja​_dla​_seniorów​_(2).jpg 0.99MB
Jakie grupy będą szczepione w pierwszej kolejności?
Grupy​_szczepione​_w​_pierwszej​_kolejnosci.png 0.16MB
Jak będzie wyglądał proces szczepień?
harmonogram11.jpg 0.48MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
SzczepimySie​_-​_plakat​_page-0001.jpg 0.74MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
SzczepimySie​_-​_ulotka-1[1].jpg 1.12MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
Informacja​_dla​_pacjenta​_page-00011.jpg 0.55MB
Szczepimy się - ulotka reklamowa
Informacja​_dla​_pacjenta​_page-0002.jpg 0.53MB

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}