W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Między Drawą a Notecią 2022

18.11.2022

Koncert zespołu Trupięgi

XIII Powiatowy Konkurs Fotograficzny im. Mariana Bakinowskiego „Między Drawą a Notecią” za nami. 18 listopada sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się miłośnikami fotografii, z których każdy przedstawił swoją wizję artystyczną przyrody powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.  Celem konkursu jest pokazanie najpiękniejszych zakątków naszej ziemi oraz promocja osób zajmujących się fotografowaniem. Jest on również nierozłącznie związany z osobą Mariana Bakinowskiego, lokalnego dziennikarza, fotografika, harcerza i poety. Jury w składzie przewodniczący – Aleksander Bakinowski, Waldemar Graś oraz Tadeusz Paradowski, przy udziale pracowników Nadleśnictwa Krzyż, obejrzało i oceniło 126 prac.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Kategoria wiekowa młodzież do lat 18 - I miejsce Franciszek Wojtera ze Stowarzyszenia Fotograficznego Sarenka w Trzciance za fotografię pt. „Zawilce”, II miejsce Emilia Kotowska z Wielenia za fotografię pt. „Urokliwe grzybki znad Bukówki”, III miejsce Anna Pluta z Trzcianeckiej Grupy Miłośników Fotografii Migawka przy BPiCK  w Trzciance za fotografię pt. „Zapomnienie”. Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Olszewska z Trzcianki za fotografię pt. „Grzybki” z Trzcianeckiej Grupy Miłośników Fotografii Migawka przy BPiCK  w Trzciance, nagroda Nadleśnictwa Krzyż powędrowała do Adama Górznego ze Stowarzyszenia Fotograficznego Sarenka w Trzciance za  fotografię pt. „Gorajski buk”, a kalendarz motywujący dla rokującego autora dla Alicji Zawileńskiej z Krzyża Wielkopolskiego za fotografię pt. „Samotny kwiatek”. W kategorii dorośli I miejsce zdobył Grzegorz Rybczyński z Drawin za fotografię pt. „Zimowe spełnienie”, II miejsce zdobyła Patrycja Jaśkowiak z Czarnkowa ze Stowarzyszenia Fotograficznego Sarenka w Trzciance za fotografię pt. „Jesienny las”, a miejsce III miejsce powędrowało do Szczepana Kotowskiego z Krzyża Wielkopolskiego za fotografię pt. „Łabędzie”. Wyróżnienie otrzymał Jerzy Kościjanczuk z Wronek za fotografię pt. „Przebłysk” oraz Remigiusz Wojtera ze Stowarzyszenia Fotograficznego Sarenka w Trzciance za fotografię pt. „Daniel”. Nagroda Bakinowskich trafiła w ręce Eweliny Tryby z Trzcianeckiej Grupy Miłośników Fotografii Migawka przy BPiCK  w Trzciance za fotografię pt. „Samotność w parku”, nagrodę Nadleśnictwa Krzyż zdobył Grzegorz Rybczyński z Drawin za fotografię pt. „Kuna zwana tumakiem”, a kalendarz motywujący dla rokującego autora dla Eweliny Tryby z Trzcianeckiej Grupy Miłośników Fotografii Migawka przy BPiCK  w Trzciance za fotografię pt. „Październikowy promyk słońca”. Fundatorami nagród w konkursie byli: Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Gmina Krzyż Wielkopolski, Związek Miast i Gmin Nadnoteckich, Nadleśnictwo Krzyż, Komenda Hufca ZHP w Trzciance, Waldemar Graś oraz rodzina Bakinowskich.

Na zgromadzonych uczestników imprezy czekała również słodka niespodzianka, którą, jak co roku, funduje pani Ewa Bakinowska. Po przerwie przyszła pora na część artystyczną w wykonaniu zespołu Trupięgi. Wspaniały, klimatyczny koncert piosenek do tekstów poety Bolesława Leśmiana, ubogacony przepiękną dekoracją, na długo zapadnie w pamięci widzów. Artyści zabrali zebraną publiczność w niezwykłą, muzyczną podróż. Pokłosiem konkursu fotograficznego jest również wystawa fotograficzna, którą obejrzeć można w galerii Ośrodka Kultury.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}