W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Życzenia z okazji dnia św. Floriana - Święta Strażaków

04.05.2023

Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Postać świętego Floriana w czerwonej pelerynie trzymająca białą flagę z czerwonym krzyżem w tle skrzydlaty anioł

Drodzy Druhowie! Jesteście niewątpliwie jednymi z najważniejszych ludzi w naszej społeczności niosąc innym pomoc i ratunek w najtrudniejszych sytuacjach. Dziękujemy Wam za Waszą ciężką pracę i poświęcenie, które każdego dnia czynicie dla dobra innych nie bacząc na istniejące zagrożenie. Z okazji Waszego święta, w imieniu mieszkańców i władz Gminy Kobiór, składamy Wam i Waszym rodzinom najserdeczniejsze życzenia: opieki Świętego Floriana, wszelkiej pomyślności, zdrowia i sił do dalszej służby. Niech Wasze sukcesy będą zawsze nagrodą za trud i poświęcenie, a Wasza determinacja i odwaga niech nigdy się nie zmniejszają.

Przewodniczący Rady Gminy Kobiór
Przemysław Sawicki

Wójt Gminy Kobiór
Eugeniusz Lubański

{"register":{"columns":[]}}