W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zielona Pracownia uroczyście otwarta

05.09.2023

Zgodnie z zapowiedzią, podczas wakacji sala chemiczno-fizyczna przekształciła się w nowocześnie wyposażone Laboratorium Kobiórskich Odkrywców. Przecięcie symbolicznej zielonej wstęgi odbyło się 4 września. W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele organu prowadzącego z Wójtem Gminy Eugeniuszem Lubańskim na czele, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Zagórska, nauczyciele oraz uczniowie. Wydarzenie uświetnił występ „Kobiórskiej Czelodki” i zespołu skrzypcowego.

Uczniowie, pracownicy szkoły, pracownicy urzędu gminy, oraz członkowie rady rodziców przecinający zieloną wstęgę.

Po remoncie pracownia zyskała na wyglądzie, a jej o wiele większa przestrzeń pozwoli na bezpieczne wykonywanie eksperymentów naukowych. Poza efektami gruntownej modernizacji sali lekcyjnej można było podziwiać zakupione pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny. Pani dyrektor i autorki nagrodzonego w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach projektu – panie Joanna Jaromin i Barbara Kałążny – wyraziły przekonanie, że atrakcyjność tejże pracowni i przeprowadzanych w niej zajęć przyczyni się do wzrostu efektów kształcenia, pozwoli też podnosić świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży, co także jest jednym z celów projektu.

Pracownia oddana do użytku – teraz, kobiórscy odkrywcy, czas badać, eksperymentować i czerpać z tego radość!

Szkoła Podstawowa

{"register":{"columns":[]}}