W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zielona Pracownia już wkrótce w naszej szkole!

12.06.2023

Za nami kolejna edycja konkursu na Zieloną Pracownię organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. W roku jubileuszu 30- lecia katowickiego funduszu 155 szkół z całego województwa złożyło konkursowe wnioski o dofinansowanie zadania polegającego na utworzeniu w placówce oświatowej nowoczesnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych czy chemiczno-fizycznych.

Logo programu zielona pracownia 2023

W tej edycji wzięła udział również Szkoła Podstawowa w Kobiórze i znalazła się w gronie szczęśliwych zwycięzców. Podczas gdy uczniowie będą cieszyć się wakacjami, pracownia chemiczno-fizyczna przekształci się w Laboratorium Kobiórskich Odkrywców. Poza gruntowną modernizacją sali lekcyjnej zakupione zostaną pomoce dydaktyczne oraz najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Pracownia nie tylko zyska atrakcyjny wygląd, ale dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przyczyni się do wzrostu efektów kształcenia i podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

5 czerwca w scenerii pięknego ogrodzieńskiego Zamku odbyła się uroczysta gala, podczas której przedstawiciele  funduszu, władz samorządowych oraz parlamentarzyści wręczyli symboliczne dyplomy, potwierdzające przyznanie dotacji. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele gmin i miast zwycięskich szkół. Uroczystość uświetnił występ zespołu Malwinki z okolicznej szkoły podstawowej. Wydarzeniu towarzyszył piknik ekologiczny. Młodzież wzięła udział w licznych konkursach o tematyce przyrodniczej, poznając jednocześnie atrakcje okolicy: m. in Zagrody Żubrów i Nadleśnictwa Siewierz. Nie lada atrakcją był spacer po ruinach ogrodzieńskiego Zamku. Całości dopełniła piękna, słoneczna pogoda.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców i od września uczniowie będą odkrywać piękno chemii i fizyki w nowoczesnym Laboratorium.

Szkoła Podstawowa

{"register":{"columns":[]}}