W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Kobiór w tradycyjnym skacie

02.06.2023

W miniony weekend, w dniu 28 maja, Gminny Dom Kultury w Kobiórze był miejscem spotkania pasjonatów tradycyjnej gry karcianej, znanej na śląsku jako skat.

Grupa mężczyzn siedzących przy czteroosobowych kwadratowych stolikach grając w karty. W tle niebieska scena domu kultury oraz beżowa ściana.

Turniej odbył się w ramach obchodów Dni Kobióra i zgromadził 44 zawodników, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Kobiór.
Skat, popularnie nazywany "śląskim brydżem", to gra karciana o bogatej historii i wieloletnich tradycjach. Miłośnicy tej gry, pochodzący z różnych regionów Polski, zjechali się do Kobióra, aby się zmierzyć, wśród nich była również jedna kobieta.
Po długich godzinach rozgrywek, triumfował Kobórzanin - Krzysztof Oltman. Jego umiejętności i strategia pozwoliły mu zdobyć pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}