W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczennica Szkoły Podstawowej w Kobiórze uczestniczką Wielkiej Gali

15.05.2024

W piątek 10 maja w Katowicach odbyła się Gala wręczenia nagród oraz wyróżnień dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa śląskiego, którzy wzięli udział w konkursie ,, 20 lat Polski w Unii Europejskiej”. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty.

Grupa osób stojąca na tle czerwonego dywanu rozwiniętego na schodach

Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, natomiast młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych zaproponowano kategorię fotografia lub film.

Natalia Kruszewska uczennica klasy siódmej zdobyła II miejsce w tym konkursie, o czym pisaliśmy tutaj. Praca Natalii powstała pod okiem nauczyciela plastyki pani Ewy Chrzęszczyk.

Gala wręczania nagród miała miejsce w pięknym Westybulu Gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Każdemu uczestnikowi gratulacje złożył Wojewoda oraz Kurator Oświaty. Były również cenne nagrody.
Uroczystości towarzyszył występ ucznia szkoły muzycznej w Tychach, który zagrał popisowo na trzech rodzajach saksofonów: sopranowym, altowym i tenorowym.

Następnie wszystkich zaproszono na poczęstunek do znamienitej Sali Marmurowej. Warto dodać, że jest ona miejscem, w którym kręcone są sceny do filmów. Widzimy ją między innymi w filmie "Obywatel Jones" czy "Strefa ciszy".

Na zakończenie wydarzenia w towarzystwie pani przewodnik była okazja poznać historię Gmachu Sejmu Śląskiego. Z pewnością na uwagę zasługuje Sala Sejmu Śląskiego, która jest miejscem, gdzie od 15 lipca 1920 roku do 6 maja 1945 roku ( w rzeczywistości do wybuchu II wojny światowej ) obradował organ ustawodawczy autonomicznego województwa śląskiego. Jego sala sejmowa była wzorcem dla sali Sejmu RP.

Ewa Chrzęszczyk

{"register":{"columns":[]}}