W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Pszczynie, poświęcone planowanym remontom dróg powiatowych na terenie naszej gminy

09.07.2024

W poniedziałek, 8 lipca, w Urzędzie Gminy Kobiór odbyło się spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Pszczynie, poświęcone planowanym remontom dróg powiatowych na terenie naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Wanot, Członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Nogły, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie, Grzegorz Górka oraz przedstawiciele gminy Kobiór.

Mężczyźni stojący przed beżową ścianą oraz figurą św. Urbana.

Głównym tematem rozmów były planowane remonty ulic Leśników (I i II etap) oraz Przelotowej w latach 2024-2025. Przedstawiciele gminy Kobiór zaproponowali, aby w pierwszej kolejności rozważyć możliwość wykonania nakładki asfaltowej na ul. Leśników, na odcinku od ul. Centralnej do ul. Nad Zalewem. W związku z bardzo dużym natężeniem ruchu na ul. Przelotowej, jej remont również uznano za niezbędny w najbliższych latach. Kolejność i termin realizacji obu inwestycji będą przedmiotem dalszych ustaleń, uzależnionych przede wszystkim od możliwości uzyskania dofinansowania zewnętrznego przez Powiat.

Podczas spotkania poruszono również kwestię budowy zatoki autobusowej przy ul. Przelotowej, przed zjazdem na ul. Plichtowicką. Ustalono, że Gmina Kobiór opracuje i przedstawi propozycję nowej zatoki do uzgodnienia z Powiatem.

Kolejnym tematem rozmów była budowa ścieżki rowerowej do Tychów. Obecnie trwają uzgodnienia między Powiatem Pszczyńskim a Lasami Państwowymi w sprawie zamiany gruntów, co jest warunkiem dalszych działań. W najbliższym czasie planowane jest wspólne spotkanie z przedstawicielami Miasta Tychy w tej sprawie.

{"register":{"columns":[]}}